طلبه بسیجی در هر کوی و برزنی تحول ایجاد می‌کند | بسیج نجات‌بخش کشور است

ج, 09/03/1402 - 14:09
رئیس جمهور در جمع طلاب و دانشجویان بسیجی:
طلبه بسیجی در هر کوی و برزنی تحول ایجاد می‌کند | بسیج نجات‌بخش کشور است
رئیس جمهور با اشاره به اینکه اگر بسیجی طلبه باشد و طلبه هم بسیجی، در هر کوی و برزنی تحول ایجاد می‌کند، گفت: رهبر معظم انقلاب بارها در هدایت‌های حکیمانه فرمودند «بسیج یک‌ گفتمان، تفکر و اندیشه است.»

حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی امروز (پنجشنبه ۲ آذر ۱۴۰۲) در گردهمایی سراسری مسئولان بسیج دانشجویی و طلاب بسیجی که در حرم مطهر امام خمینی (ره) برگزار شد با گرامیداشت هفته بسیج، تصریح کرد: بسیج را باید همه امت ببینیم، زیرا مجموعه‌ای معتقد به خداوند، معاد و ارزش‌های الهی است.

وی ادامه داد: هدف بسیج شکل دادن امت اسلامی است که همواره پویا، دارای هدف و مقصد و حرکت است و متوقف نمی‌شود. بسیج موانع را می‌شناسد و تلاشش در برداشتن موانع و مشکلات است.

رئیس جمهور اظهار کرد: بسیج دارای توکل به خدا و اعتماد به نفس و اعتماد به داشته‌های امت است و در این امت، امام و مقتدا نیز دیده می‌شود. از سویی عنصر هدفدار بودن و امام و پیشوا در آن وجود دارد.

رئیسی با تاکید بر این که بسیج در حرکت است و در این حرکت امت اسلامی، نگاهمان به همه گویش‌ها و ملت‌ها است، تصریح کرد: جامعه بسیجی جامعه آمر به معروف و ناهی از منکر با اراده و تصمیم پولادین برای کنار زدن موانع است و در حال حرکت بوده و دارای مقصد است که این مقصد شکل دادن تمدنی به نام دین و ارزش‌های الهی است.

وی یادآور شد: بسیج در پیام امام (ره) و رهنمود رهبر فرزانه انقلاب به معنای لشکر مخلص خدا، مدرسه عشق، مکتب شاهدان و شهیدان و معراج پاک اندیشه اسلامی است. شناخت مکتب انسان‌ساز بسیج که عاشقان و دلدادگان را پرورش می‌دهد و برای انجام مأموریت خطیر خودسازی و جامعه‌سازی قرآنی بسیج می‌کند، برای عصرها و نسل‌ها مهم است.

رئیس جمهور اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب بارها در هدایت‌های حکیمانه فرموده‌اند «بسیج یک‌ گفتمان، تفکر و اندیشه است.»

 

 

بسیج به گستردگی همه مردم است

رئیس جمهور افزود: بسیج یک سازمان، نهاد، حزب و جریان سیاسی خاص نیست، بلکه به گستردگی همه مردمی است که دغدغه انقلاب، ارزش های اسلامی و شکل‌گیری تمدن اسلامی را دارند.

رئیسی اظهار کرد: تفکر بسیجی در سازندگی تحولات خوبی رقم زد و کارهای بسیاری در شهرها و روستاها انجام شد. در سیل، زلزله و بسیاری از مشکلات طبیعی و دفاع مقدس، تفکر بسیجی و حضور طلاب و دانشجوها تحول عظیمی به وجود آورد؛ تفکر بسیجی در همه عرصه‌ها و دوران ها ظهور و بروز یافته است.

رئیس‌جمهور ادامه داد: امروز بیش از هر زمان دیگری به تفکر پاک بسیجی در کشور نیاز داریم؛ این تفکر برای کشور نجات‌بخش است. اگر در مسائل اقتصادی و اجتماعی مشکل داریم می‌توان با کمک گرفتن از تفکر بسیجی مشکلات را حل کرد.

وی تصریح کرد: تفکر بسیجی در سازمان‌ها و ادارات می‌تواند فساد اداری را از بین ببرد و نظام اداری کشور را سالم کرده و پاک نگه دارد. دولت سیزدهم وظیفه خود می‌داند با اندیشه و انگیزه بسیجی و جهادی کارها را دنبال کند. بارها اعلام کردیم هرکس دارای روحیه تحولی بسیجی و جهادی نیست اجازه دهد با یک نیروی جهادی بسیجی کار را دنبال کنیم زیرا نیرویی که حرکت تحولی نداشته باشد باید از مسیر راه کنار برود، البته این به معنای اخراج او نیست.

 

جامعه ای که امر به معروف و نهی از منکر نکند، مرده است

رئیس جمهور با بیان اینکه بسیج یک تفکر، گفتمان، روحیه و احساس مسئولیت نسبت به امروز و آینده است، گفت: امر به معروف و نهی از منکر و گسترش همه خوبی‌ها در آینده است. به تعبیر روایات، جامعه ای که امر به معروف و نهی از منکر نکند، جامعه ای مرده است.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه اگر بسیجی طلبه باشد و طلبه هم بسیجی، در هر کوی و برزنی تحول ایجاد می کند، افزود: طلبه و دانشجوی بسیجی به هر عرصه‌ای وارد شود تحول را رقم‌ می‌زند.

رئیسی ادامه داد: تفکر بسیجی، جهادی و هسته مقاومت با اراده الهی و اخلاص امام راحل و شهدای انقلاب صادر شده و همین اندیشه یمن را روی پای خود نگه داشته است. نیروی مقاومت در مقابل جریان تکفیری با همین روحیه پیروز شد و به تعبیر بلند رهبر معظم انقلاب «دشمن خواست و نتوانست و ما خواستیم و توانستیم.»

 

رژیم‌صهیونیستی در طوفان‌الاقصی فرو ریخت

رئیسی افزود: هر کجا جریان مقاومت در مقابل نیروی آمریکایی و طرفدارانش بوده آنجا تبدیل به عرصه پیروزی مقاومت شده است. اکنون که در غزه آتش‌ بس اعلام شده به خوبی می‌توان تحلیل کرد که فلسطین پیروز میدان است.

وی خاطرنشان کرد: مگر رژیم صهیونیستی اعلام نکرد می خواهد غزه را تصرف کند و بعد اعلام کرد به دنبال ضربه زدن به حماس و جهاد اسلامی است، آیا توانست؟

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه رژیم صهیونیستی جز نفرت جهانی هیچ چیزی نتوانست در این عملیات برای خود به ارمغان آورد، گفت: امروز همه مردم جهان با هر دین و آیینی از رژیم صهیونیستی و حامیانش در رأس آن‌ها آمریکا نفرت دارند و این تنفر به برکت خون مطهر شهدا و کودکان غزه ایجاد شده است.

رئیسی افزود: رژیم‌ صهیونیستی در طوفان‌الاقصی شکست امنیتی، اطلاعاتی و نظامی خورد و اسرائیل غاصب با این عملیات فروریخت. این اعتراف از زبان رسانه‌های جهان اسلام نیست بلکه از لسان سران استکبار جهانی است که اعلام کردند «اسرائیل فروریخته است» و این را بر زبان آوردند؛ اگر کمک آمریکا، استکبار و کشورهای غربی نبود دیگر چیزی به نام رژیم صهیونیستی وجود نداشت.

وی خاطرنشان کرد: جریان مقاومت، ایستادگی ایمان در مقابل استکبار و مقابله شرافت در مقابل شرارت است؛ مقابله نیروهای معتقد به خدا، معاد، قرآن و پیامبر (ص) و انسان‌های با اراده و تصمیم پولادین در مقابل استکبار. این همان روحیه و حرکت بسیجی است.

 

 

تفکر بسیج موجب تحول در مبارزه با رژیم صهیونیستی شد

رئیسی افزود: سال‌ها سازمان‌های آزادی بخش برای رهایی قدس شریف گرد میزهای خود با قراردادهایی از جمله اسلو و شرم‌الشیخ می خواستند پیش بروند، ولی بعد از انقلاب اسلامی تفکر بسیج موجب تحول اثرگذار در میدان مبارزه با رژیم صهیونیستی شد.

به گفته وی جریان‌ مقاومت در جنوب لبنان با الهام از امام (ره) و انقلاب اسلامی اولین هسته مقاومت را در این منطقه شکل داد و یک حرکت جدید علیه رژیم صهیونیستی شکل گرفت و اولین بار از رادیو شنیدیم که اسرائیل مدعی از نیل تا فرات از جنوب لبنان عقب نشینی کرد.

رئیس جمهور در پایان تصریح کرد: تشکل حزب الله و هسته مقاومت با الهام از انقلاب اسلامی با تفکر بسیجی و بدون اتکای شرق و غرب شکل گرفت و پیروزمندانه به مسیر خود ادامه می‌دهد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.