دلایل و ویژگی های عملیات طوفان‌ الاقصی

پ, 07/27/1402 - 22:07
در نشست بصیرتی بررسی تحولات منطقه مرکز بسیج اساتید، مدیران ونخبگان حوزه علمیه قم مطرح شد؛
دلایل و ویژگی های عملیات طوفان‌ الاقصی
دکتر صدرالحسینی کارشناس ارشد مسائل بین‌الملل در نشست بصیرتی بررسی تحولات منطقه که به همت مرکز بسیج اساتید، مدیران ونخبگان حوزه علمیه قم برگزار شد، گفت: همه کسانی که امروز در غزه هستند، می‌توانستند از سال‌های گذشته از غزه خارج شوند اما نخواستند دست به چنین کاری بزنند تا پشت رزمندگان مقاومت خالی نشود؛ به عبارت دیگر تمام قضایا پیش‌بینی شده بود و مشخص بود که آمریکا چه امکاناتی را در اختیار رژیم صهیونیستی قرار خواهد داد

دکتر صدرالحسینی کارشناس ارشد مسائل بین‌الملل در نشست بصیرتی بررسی تحولات منطقه که به همت مرکز بسیج اساتید، مدیران ونخبگان حوزه علمیه قم برگزار شد، پیروزی‌های شگفت‌انگیز رزمندگان مقاومت را تبریک و شهادت جمع کثیری از بانوان و کودکان فلسطینی را تسلیت گفت.

🔹چرایی انجام عملیات طوفان‌الاقصی، دلیل تعبیر رهبر معظم انقلاب بر غیرقابل ترمیم بودن شکست‌های وارد شده به رژیم صهیونیستی و پیامدهای این عملیات شگفت‌انگیز، موضوعات مطرح‌شده از سوی آقای صدرالحسینی بود.

34212

🔹وی با طرح سؤالی مبنی بر پیش‌بینی رزمندگان مقاومت از حمله‌های رژیم صهیونیستی اظهار کرد: «همه کسانی که امروز در غزه هستند، می‌توانستند از سال‌های گذشته از غزه خارج شوند اما نخواستند دست به چنین کاری بزنند تا پشت رزمندگان مقاومت خالی نشود؛ به عبارت دیگر تمام قضایا پیش‌بینی شده بود و مشخص بود که آمریکا چه امکاناتی را در اختیار رژیم صهیونیستی قرار خواهد داد».  

🔹صدرالحسینی با بیان این که بیش از یک سال برای عملیات طوفان‌الاقصی برنامه‌ریزی شده بود تأکید کرد: «در این عملیات پیش‌بینی‌های لازم انجام و بیش از چندین رزمایش برای آن برگزار شده بود».

🔹این کارشناس ارشد مسائل بین‌الملل، عملیات رسانه‌ای را از ویژگی‌های عملیات طوفان‌الاقصی دانست و افزود: «رزمندگان مقاومت در این عملیات بر اساس دستور‌العمل‌های رسانه‌ای حرکت کردند، به گونه‌ای که در سه روز نخست عملیات، هر عکس نوشته یا فیلم یا خبر مربوط به مقاومت فقط از رسانه‌‌های مقاومت منتشر می‌شد؛ در حالی که در گذشته فاکس‌نیوز و سی‌ان‌ان چنین خبرهایی را مخابره می‌کردند. اما امروزه مقاومت آن را پیش‌بینی و علم رسانه‌ای غربی را بومی‌سازی‌ کرده است».

🔹وی در بخش دیگری از سخنان خود به قسمت‌های فروریخته و غیرقابل ترمیم رژیم صهیونیستی اشاره کرد و گفت: «دو عامل ارتش و اطلاعاتی رژیم صهیونیستی باعث عادی‌سازی رابطه در منطقه شده بود؛ زیرا ارتش اسرائیل دارای بالاترین امکانات بود به گونه‌ای که برخی کشورهای منطقه و وابسته به آمریکا اجازه نداشتند امکاناتی داشته باشند که این فاصله معنادار را کم کند. به عنوان مثال برای فروش هواپیما به سعودی ابتدا توان اسرائیل سنجیده و سپس به سعودی‌ها هواپیما فروخته می‌شد».

23412

🔹این کارشناس ارشد مسائل بین‌الملل ادامه داد: «آیا به ارتشی که مهم‌ترین فرمانده لشکر آن با لباس خواب دستگیر می‌شود، می‌توان اعتماد و تکیه کرد؟».

🔹وی افزود: «درخصوص دستگاه اطلاعاتی رژیم صهیونیستی یعنی موساد، بسیاری از مأموریت‌های سیا یا به‌صورت مشترک با موساد است یا به‌صورت کامل به موساد واگذار می‌شود؛ اما این دستگاه در عملیات طوفان‌الاقصی مچاله شد و نتوانست با تمام عواملی که داشت این عملیات را پیش‌بینی کند. بنابراین اولین استعفادهنده در دولت رژیم صهیونیستی، وزیر اطلاعات نتانیاهو بود».  

🔻در ادامه دکتر صدرالحسینی به سؤالات  اساتید بسیجی حاضر در این نشست پاسخ داد.

435435

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.