بسیج طلاب، امامِ همه بسیجی‌ها است/ امروز در برخی مدارس و دانشگاه‌ها نقشه‌های دشمن در حال اجرا است

ش, 06/29/1399 - 09:55
بسیج طلاب، امامِ همه بسیجی‌ها است/ امروز در برخی مدارس و دانشگاه‌ها نقشه‌های دشمن در حال اجرا است

حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالله حاجی صادقی، نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مراسم راه‌اندازی «مرکز بسیج اساتید و نخبگان خواهر حوزه علمیه» که با حضور علما و فضلای حوزه در تالار بیداری اسلامی جامعه الزهرا علیهاالسلام برگزار شد، با اشاره به تقارن هفته دفاع مقدس و ایام محرم و صفر و دوران پیام رسانی و تضمین ماندگاری انقلاب به وسیله کاروان حسینی با فرماندهی حضرت زینب علیهاالسلام، عنوان کرد: حضرت امام (ره) فرمودند: دفاع مقدس ما پرتویی از نهضت امام حسین علیه‌السلام بود.

تقدس، ماندگاری و اثرگذاری سه وجه شباهت نهضت عاشورا و دفاع مقدس است

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار داشت: من سه وجه شباهت بین این سرمشق، معلم و مربی و پرتویی که از آن گرفته شده  با دفاع مقدس می‌بینم، یعنی بین نهضت امام حسین علیه‌السلام و دفاع مقدس سه وجه شباهت وجود دارد که شامل تقدس، ماندگاری و اثرگذاری هستند.

حجت‌الاسلام والمسلمین حاجی صادقی تصریح کرد: عاشورا طلوعی بی فروغ و آغازی بی پایان بود. تنها یک حادثه نبود که سال ۶۱ هجری اتفاق افتاد، بلکه عاشورای هر سال برای همان سال نقش آفرینی می‌کند و ماندگار است. در طول این سال‌ها تلاش شد که این ماندگاری از بین برود، اما همچنان ماندگار است،

وی یادآور شد: سومین وجه شباهت نهضت عاشورا و دفاع مقدس، اثرگذاری است؛ اثرگذاری نهضت عاشورا، ماندگاری دین خدا در پرتو نهضت امام حسین علیه‌السلام است؛ اگر عاشورا نبود، دین اسلام هم باقی نمانده بود.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان داشت: امام حسین علیه‌السلام شهادت خویش، فرزندان و یارانشان را می‌دیدند، اما آنچه از بیان امام حسین علیه‌السلام به دست می‌آید این است که وضع اسلام به روزی افتاده که یا باید فاتحه اسلام خوانده شود و یا شهادت نامه ما نوشته شود؛ در دفاع مقدس هم همین بود.

جنگ تحمیلی هم صدور انقلاب و هم بقای انقلاب اسلامی را به همراه داشت

حجت‌الاسلام والمسلمین حاجی صادقی تأکید کرد: دشمن در دفاع مقدس، جنگ را تحمیل کرد تا انقلاب اسلامی را از بین ببرد و اگر نمی تواند مانع صدور انقلاب شود، به همین خاطر، جنگ تحمیلی تبدیل به دفاع مقدس شد.

وی با بیان اینکه دفاع مقدس باعث شد که نیروهای انقلابی تربیت شوند، عنوان کرد: مردم و شاگردان مکتب امام حسین علیه‌السلام کاری کردند که جنگ عامل بقای انقلاب شد، اگر دفاع مقدس نبود خیلی از خطرها از مسیر انقلاب برداشته نمی شد و استحاله ترویجی صورت می‌گرفت.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه جنگ تحمیلی هم صدور انقلاب را داشت و هم بقای انقلاب اسلامی را به همراه داشت، اظهار کرد: آنچه که این سه ویژگی را از نهضت امام حسین علیه‌السلام به دفاع مقدس آورد، در یک جمله فی سبیل الله بودن و قیام لله بودن بود؛ هر امری خدایی شد هم تقدس پیدا می‌کند و هم ماندگار و اثرگذار می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین حاجی صادقی در ادامه با اشاره به اهمیت فرهنگ دفاع مقدس، تصریح کرد: دفاع مقدس پایان ناپذیر است؛ تا انقلاب اسلامی و نظام ولایی هست و تا ایستادگی شما بر مبانی دینی وجود دارد، جنگ هم هست. حضرت امام (ره) مرزبندی و دشمنی دشمنان را به صراحت بیان کردند.

وی با بیان اینکه فرهنگ دفاع مقدس هم ریشه در آیات قرآن کریم و هم ریشه در سیره بزرگان دارد، یادآور شد: دفاع مقدس آغازی بی پایان است و همیشه هست؛ اما صحنه‌ها ممکن است تغییر کند و این سنت الهی است که جبهه حق و باطل همواره درگیر باشند؛ چنانچه خداوند متعال می‌فرماید: «وَ کَذلِکَ جَعَلْنا لِکُلِّ نَبِیٍّ عَدُوًّا شَیاطینَ الْإِنْسِ وَ الْجِنِّ؛ اینچنین در برابر هر پیامبری ، دشمنی از شیاطین انس و جنّ قرار دادیم».

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تأکید کرد: این جنگ پایان پذیر نیست و شاید در این جنگ انسان‌ها محک بخورند که چه کسانی در جبهه حق ثم استقاموا هستند و چه کسانی تاب این مرحله را ندارند.

فرهنگ دفاع مقدس تعطیل بردار نیست

حجت‌الاسلام والمسلمین حاجی صادقی بیان داشت:  فرهنگ دفاع مقدس که امروز بیش از گذشته به آن نیاز داریم این است که می‌گوید اگر دین خدا به خطر افتاد، همه چیز خود را فدا کن، فرزند و برادر و خواهر ملاک نیست و برای دین داشتن قیمت پیدا می‌کنند.

وی ابراز داشت: فرهنگ دفاع مقدس تلاش و فداکاری برای ماندن انقلابی است که تولد جدید اسلام ناب است، انقلابی که اسلام ناب را زنده کرده است و در آینده، زمینه سازی نهضت ظهور را به عهده دارد.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه فرهنگ دفاع مقدس تعطیلی بردار نیست و باید در برابر هر تهاجمی وجود داشته باشد، گفت:  یک روز دشمن تهاجم سخت می‌کند و شما با جهاد اصغر می‌ایستید و این فرهنگ را حفظ می‌کنید و اگر روزی دشمن ناکام شکست خورده تهاجم فکری و فرهنگی آغاز کرد و از ضربه زدن به پیکره انقلاب اسلامی به این فکر افتاد که جان انقلاب اسلامی را بگیرد، ما با راهبرد جهاد کبیر وارد می‌شویم.

چرا جنگ تحمیلی به دفاع مقدس تبدیل شد؟

حجت‌الاسلام والمسلمین حاجی صادقی با بیان این سؤال که چرا جنگ تحمیلی به دفاع مقدس تبدیل شد، عنوان کرد: دفاع بود، چون آغاز کننده جنگ نبودیم، مانند نهضت عاشورا که امام حسین علیه‌السلام آغاز کننده نبودند. ما در برابر تهاجم دفاع کردیم، ما اهل جنگ و حمله نیستیم اما اهل زور شنیدن و تحمل ظلم هم نیستیم، متجاوز نیستیم اما متجاوز را میدان نمی دهیم.

وی تصریح کرد: در فرهنگ دفاع مقدس، دفاع ما مقدس بود، چون برای خدا و فی سبیل الله بود، اگر جایی رنگ خدایی کمترمی شد، خدا مهربانانه گوش ما را می‌گرفت این گوش گرفتن‌ها لطف بالاتری برای ما داشت

دشمن جبهه ای وسیع، عظیم و نامتجانس با قدرت تبلیغاتی بالارا در مقابل ما درست کرده است

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ادامه اظهار داشت: در این مرکز مقدس عرض می‌کنم امروز شاهدیم دشمن به این جمع بندی رسیده که در صدر اسلام، یهود و مشرکان نتوانستند پیامبر گرامی اسلام صلّی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلّم را دچار آسیب و مشکل کنند، اما زمانی که صحابه پیامبر صلّی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم را در برابر اسلام قرار دادند، بعد از ۵۰ سال، مسلمانان امام حسین علیه‌السلام را به شهادت رساندند، پس انقلاب اسلامی را باید به وسیله انقلابیون شکست داد، یعنی دشمن به این نتیجه رسیده که به وسیله استحاله در فرهنگ دینی و تلقی نادرست از دین داری می‌تواند انقلاب را شکست دهند.

حجت‌الاسلام والمسلمین حاجی صادقی افزود: دشمن به این نتیجه رسیده که انقلاب اسلامی را از درون دچار گرفتاری کند و برای این کار طراحی و استراتژی دارد و به تعبیر رهبر معظم انقلاب مدظله العالی، دشمن جبهه ای وسیع، عظیم و نامتجانس با قدرت تبلیغاتی بالارا در مقابل ما درست کرده است.

وی تصریح کرد: امروز دشمن در مدارس، دانشگاه، صدا و سیما و حتی در حوزه‌های علمیه و خانواده‌ها و سبک زندگی وارد شده است. دشمن به این موضوع آگاه است که بخش عظیمی از نیروهای نظام در حوزه‌های علمیه تربیت می‌شوند و از این راه می‌خواهد با اسلام و انقلاب اسلامی ضربه وارد کند.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یادآور شد: کسانی که در جبهه مقابل انقلاب اسلامی ایستادند هم جنس نیستند، یعنی اگر روزی نوکر دیگری پیدا کنند به آل سعود هم رحم نمی کنند.

گام اول استقامت، استقامت فکری است

حجت‌الاسلام والمسلمین حاجی صادقی بیان کرد: امروز بسیجی تعریف زمان خود را دارد، امروز اگر لازم باشد زیر تانک می‌رود اما باید به حمله به باورهای دینی و ارزش‌ها توجه کرد. دشمن می‌گوید باید جان انقلاب را بگیرم و جان انقلاب، اسلام است.

وی با بیان اینکه ما در کربلا باید از حسینیان باید الگو بگیریم، گفت: دست ما به امام حسین علیه‌السلام نمی رسد و ما باید از شاگردان و یاران امام حسین علیه‌السلام الگو بگیریم که تصریح داشتند: «اِنّی اُحامی اَبَداً عَنْ دینی».

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه گام اول استقامت، استقامت فکری است، به آیه ۱۵ سوره حجرات اشاره کرد که خداوند می‌فرماید: «إِنَّمَا الْمُؤْمِنُونَ الَّذِینَ آمَنُوا بِاللَّهِ وَرَسُولِهِ ثُمَّ لَمْ یَرْتَابُوا وَجَاهَدُوا بِأَمْوَالِهِمْ وَأَنْفُسِهِمْ فِی سَبِیلِ اللَّهِ؛ مؤمنان واقعی تنها کسانی هستند که به خدا و رسولش ایمان آورده‌اند، سپس هرگز شکّ و تردیدی به خود راه نداده و با اموال و جانهای خود در راه خدا جهاد کرده‌اند»و افزود: امروز دشمنان می‌خواهند تزلزل در مبانی فکری نیروهای انقلابی ایجاد کنند و اگر دشمن ارزش‌ها را تغییر دهد، ما ضرر کردیم.

وی با بیان اینکه حوزه‌های علمیه باید به بسیجیان ما بینش، بصیرت و توانمندی و دین شناسی بدهند، عنوان کرد: بسیج طلاب، امامِ همه بسیجی‌ها است و رسالت آن فقط این نیست که طلاب را سازماندهی کند، بلکه باید بسیجیان دیگر را هم تغذیه کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین حاجی صادقی با بیان اینکه به لحاظ محتوایی و فکری دست نیاز به سوی اساتید بسیجی دراز می‌کنیم، اظهار داشت: ما شرمنده ایم که دیر اقدام می‌کنیم و پس از چهل سال بسیج اساتید را در حوزه علمیه خواهران راه اندازی می‌کنیم، امروز استاد بسیجی باید تولید کننده محتوا برای تمام جامعه انقلابی باشد.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تأکید کرد: وقتی جنگ از جنس جنگ سخت نبود و از جنس جنگ به اعتقادات و باورها بود، فرماندهان عوض می‌شوند، بنابراین شما فقط پشتیبان جبهه نیستید، بلکه فرماندهی و جهت دهی جنگ نرم در دستان شما است.

حجت‌الاسلام والمسلمین حاجی صادقی اضافه کرد: در این جنگ نرم، جامعه زنان از بسیج خواهران تا بسیج طلاب خواهر و به ویژه خواهران استاد نقش دیگری دارند، چون جامعه هدف دشمن به گونه ای است که هم بانوان را هدف گرفته و هم بخشی از بانوان به کار گرفته و از این راه بسیاری از مردان را به زمین زده است.

وی عنوان کرد: بانوان بسیجی فقط پشتیبان جبهه نیستند، بلکه امروز در خط مقدم جنگ هستند، بنابراین شما باید وارد این میدان شوید و مأموریت انجام دهید.

بسیج اساتید به معنای تبلور عالم عامل اثرگذار است

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه یکی از ظلم‌هایی که به دین شده، عدم معرفی جامع دین است، بیان کرد: بصیرت دینی به معنای دین شناسی (دین به معنای جامع و کامل) و معرفی دینی است که همه صحنه‌های زندگی و همه ابعاد زندگی را پوشش می‌دهد و انسان را به مقام روح اللهی می‌رساند و از تخت گهواره تا تخت تابوت برنامه دارد.

حجت‌الاسلام والمسلمین حاجی صادقی به حکم انتصاب خود از سوی رهبر معظم انقلاب مدظله العالی اشاره کرد که سه مطالبه و راهکار داشتند و افزود: این سه مطالبه بصیرت دینی، و ارتقای سطح معنویت و روحیه انقلابی و جهادی بودند و راهکار رهبر معظم انقلاب مدظله العالی، ارتباط با روحانیون و علمای عالم عامل اثر گذار است.

وی بیان کرد: بسیج اساتید به معنای تبلور عالم عامل اثرگذار است،  نقش ما این است که معاینه‌هایی که از جامعه داریم به شما بدهیم و وضع جامعه را تبیین و ارائه کنیم و انتظار این است که شما برای این وضعیت موجود نسخه دهید.

اساتید خواهر بسیجی امروز در خط مقدم جنگ هستند

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یادآور شد: وظیفه اساتید این نیست که فقط تدریس کنند، رهبر معظم انقلاب مدظله العالی با صراحت فرمودند در برخی جاها سند ۲۰۳۰ تدریس می‌شود، بنابراین باید در صحنه‌های مختلف ورود پیدا کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین حاجی صادقی اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب مدظله العالی برای رسیدن به تمدن نوین اسلامی پنج مرحله انقلاب اسلامی، نظام اسلامی، دولت اسلامی، جامعه اسلامی و تمدن اسلامی را طراحی کردند ، اما ما هنوز در مرحله سوم که شکل گیری دولت اسلامی است، در جا می‌زنیم و نیاز به کار داریم که حوزه علمیه که مادر نظام جمهوری اسلامی است باید در پشت سر گذاشتن این مراحل نقش داشته باشد.

وی در پایان تصریح کرد: اساتید خواهر بسیجی امروز در خط مقدم جنگ هستند و به خدا قسم قیامت حق است، سؤال حق است و از ما سؤال خواهد شد، برای این که دین جوانان را نبرند چه کردید؟ امروز در برخی مدارس و دانشگاه‌ها و بازارها نقشه‌های دشمن در حال اجرا است و ما معتقدیم ظرفیت بسیج اساتید برای این مسأله به لحاظ محتوایی و فکری و حل سؤالات فکری و شبهات عقیدتی قابل اهمیت است.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.