حجاب یک معروفِ قرآنی و بی‌حجابی منکرِ قرآنی است

د, 05/24/1401 - 12:37
حجت الاسلام والمسلمین تویسرکانی:
حجاب یک معروفِ قرآنی و بی‌حجابی منکرِ قرآنی است
مسئول نمایندگی ولی فقیه در بسیج مستضعفین و رئیس سازمان بسیج اساتید، طلاب و روحانیون کشور: در حوزه حجاب در هر کشوری براساس فرهنگ خود قانونی وجود دارد و در کشور ما نیز این قانون وجود دارد و عده‌ای که آن را رعایت نمی‌کنند، خلاف قانون مصوب کشور عمل می‌کنند. در واقع بدحجابی یا بی‌حجابی یک خطای فردی نیست بلکه آثار و تبعات اجتماعی دارد و حاکمیت هم در این باره مسئولیت دارد و نباید حاکمیت را به خاطر امر به معروف و نهی از منکر در خصوص حجاب زیر سؤال برد.

حجت‌الاسلام والمسلمین تویسرکانی مسئول نمایندگی ولی فقیه در بسیج مستضعفین و رئیس سازمان بسیج اساتید، طلاب و روحانیون کشور: حجاب یک معروف قرآنی و بدحجابی و بی‌حجابی یک منکر قرآنی است و آیاتی در سوره‌های احزاب و نور این مطلب را بیان می‌کنند. قرآن‌کریم ۱۴ گروه از بانوان محرم به مردان را معرفی می‌کند و غیر از آنها را نامحرم برمی‌شمارد. البته کیفیت، کمیت و نوع حجاب را آداب و رسوم و فرهنگ هر قوم و ملتی تعیین می‌کند اما اصل حجاب و پوشش یک دستور قرآنی و امر به حجاب امر به معروف قرآنی است.
حجت الاسلام تویسرکانی ادامه داد: متأسفانه برخی اصل حجاب را زیر سؤال می‌برند و بیان می‌کنند حجاب از نظر قرآن واجب نیست یا اهمیت چندانی ندارد که توجیه گناه بدتر از خود گناه است.
مسئول نمایندگی ولی فقیه در بسیج تاکید کرد: در حوزه حجاب در هر کشوری براساس فرهنگ خود قانونی وجود دارد و در کشور ما نیز این قانون وجود دارد و عده‌ای که آن را رعایت نمی‌کنند، خلاف قانون مصوب کشور عمل می‌کنند. در واقع بدحجابی یا بی‌حجابی یک خطای فردی نیست بلکه آثار و تبعات اجتماعی دارد و حاکمیت هم در این باره مسئولیت دارد و نباید حاکمیت را به خاطر امر به معروف و نهی از منکر در خصوص حجاب زیر سؤال برد.
مسئول سازمان بسیج اساتید، طلاب و روحانیون کشور اضافه کرد: بعد از دفاع مقدس در واقع ۳۲سال نسبت به بدحجابی آگاه‌سازی، تبلیغ و اقناع‌سازی نشده و با این منکر مقابله خاصی صورت نگرفته است و در مقابل گروه‌ها و تشکل‌هایی وجود دارند که در حال ترویج و نهادینه‌سازی بدحجابی و بی‌حجابی هستند و باید به دولت سیزدهم برای این غیرت دینی در مقابله با هجمه‌ به ارزش‌ها دست مریزاد گفت. قرآن انسان مسلمان را انسان مسئول معرفی می‌کند و در این رابطه هم مسئولیت داریم.
ایشان ادامه داد: هیچ مسلمان ولایی و انقلابی موافق زدن یک دختر بدحجاب نیست. مقام معظم رهبری هم فرمودند جریان انقلابی مخالف خشونت، بددهنی و زد و خورد است. جریان انقلابی یک جریان قرآنی است که طرفدار «قول حسن» و «قول سدید» و سخن نیکو و مستدل است. اگر هم اتفاق نادرستی در این رابطه افتاده موردی بوده و ناشی از جهل یا قصور مجری است.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.