شهيد حجت الاسلام سيد محمد موسوي فر

د, 04/23/1399 - 13:01
شهيد حجت الاسلام سيد محمد موسوي فر

سيد محمد سال 1337 در روستاي تقي آباد نيشابور در دامان مادري پاك و خانواده اي مذهبي چشم به جهــــان گشود . پدر او حجة الاسلام حاج سيد مرتضي موسوي فر با اخلاق نيكو و ايمان و تقوايي كه داشت به تربيت فرزنــد رشيدش سيد محمد همت گماشت .

سيد محمد در 13 سالگي تحصيلات ابتدايي را بپايان برد و به تقاضاي پدرش و خواست قلبي خود تحصيــــلات در حوزه علميه را شروع كرد او ميخواست با فرهنگ غني اسلام آشنا شود و بدين جهت تحصيل علوم قديمه را انتـخاب كرد . هنوز 5 سال نگذشته بود مه در اوان جواني پدر عزيزش را از دست داد و احساس يتيمي قلبش را شكســـت و روحش درهم فشرد .

اما از جهتي ديگر همين احساس يتيمي او را ساخت و مشكلات زندگي را كه در آينده برايش پيش ميامـــــــد در ديدگانش كوچك جلوه داد .

http://navideshahed.com/files/fa/news/1398/4/24/403683_441.jpg

 

او فقط خدا را داشت و اتكايش به خدا بيشتر شد . بهر حال زندگي او اينگونه ميگذشت و همراه با دوستان طلبه اش محقرانه امرار معاش ميكرد . مجالست با دانشمندان و بزرگان دين ‚ انديشه اش را بارور ساخت و فرهنگ انقلابــــي شيعه را در جلسات درس استاداني چون شيخ ابوالقاسم خزعلي ( فقيه شوراي نگهبان ) و استاد حسين نوري و … با تمام وجود لمس كرد . با شروع انقلاب توانست خواسته قلبي خود را به مرحله عمل در آورد سالها درس انـــقلاب و حفظ حرمت رهبر را از سخنان استادانش ( بصراحت يا كنايه ) فرا گرفته بود و شروع نهضت براي او بهترين موقعيت بود كه استعداد هاي درونيش را عملي كند ‚ به همين دليل بهمراه ديگر طلبه ها در اولين تظاهرات شركت نمــود و براي روشنگري توده هاي مردم به شهرها و روستاها مهاجرت كرد . بعد از پيروزي انقلاب او سنگر درس را رهــــــا نكردهو همراه با شركت در جريانات اجتماعي و سياسي فراگيري فقه اسلامي را بعنوان اصلي ترين وظيفه خويـــش ادامه داد .

ازدواج او در سن 20 سالگي بود . ازدواجي كه بي نهايت ساده و وجهه اسلامي داشت ‚ همسر وي بســان خودش مسلمان ومعتقد به خط امام بود و در كارها ي اجتماعيش مشاور وي بشمار ميامد . سيد محمدموسوي فــر بعد از انقلاب به فعاليتهاي اجتماعيش ادامه دادو حزب جمهوري اسلامي را موافق ايده هايش يافت و اشبــــــــاع فعاليتهاي سياسيش را در اين تشكيلات ديد.
بدين جهت عضو حزب شد و بواسطه شور و شوق و ابتكار و خلاقيت و علاقه اي كه نشان داد به مدارج بالاتري ارتقا يافت تا اينكه در اين اواخر از ياران نزديك شهيد بهشتي گرديد .

بعد از اتمام درس به جهت كارهاي زيادي كه در حزب به وي واگذار شده بود تصميم گرفت كه سه ماه تابستــــان امسال را بهمراه همسر و فرزندش در تهران باشد به تهران رفت تا شهيد شد آنچه كه انتظارش ميرفت. دست پليـــد ضد انقلاب از آستين بدر امد موسوي فر و بهشتي و موسوي و ياران در خون غلطيدند و به ديدار خداوندي شتافتند .

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.