ارتباط با مسئول سازمان

این مطلب ۳۶۱ بار خوانده شده

تبیین دستاوردهای ملی، منطقه ای و بین المللی شهادت حاج قاسم سلیمانی

حجت الاسلام والمسلمین رجبی نیا در جمع طلاب سراب گفت: بعد از ۴۰ سال در سطح ملی، همدلی سیاسی و اجتماعی به وجود آمد که در طول سنوات گذشته، چنین سابقه ای نداشته است و مجلس شورای اسلامی برای اولین بار طرح سه فوریتی را برای حمایت از نیروی قدس سپاه به تصویب رساند که نشان از انسجام و همدلی است.

حجت الاسلام والمسلمین رجبی نیا در جلسه طلاب و فضلای شهرستان سراب که در ساختمان طلاب آذربایجان شرقی در قم برگزار شد، ضمن تسلیت شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی، اظهار داشت: این سردار رشید اسلام، جوانمردی بود که خدا ایشان را بزرگ کرد و در دل بسیاری از امت اسلام جای گرفت.

وی با اشاره به برخی از گزاره ها و گفتمان های انقلاب اسلامی در سطح ملی، منطقه ای و جهانی، ابراز داشت: انقلاب اسلامی ایران ویژگی هایی داشت که هیچ انقلاب دیگری در سطح جهان چنین خصوصیاتی نداشته است.

معاون پژوهش بسیج اساتید و نخبگان حوزه خاطرنشان ساخت: ما در مراسم تشییع جنازه حاج قاسم سلیمانی شاهد رفراندومی دیگر برای انقلاب اسلامی ایران بودیم و خیل عظیمی از ملت ایران مجددا با انقلاب اسلامی عهد و پیمان بستند و به خیابان ها آمدند.

حجت الاسلام والمسلمین رجبی نیا تصریح کرد: بعد از ۴۰ سال در سطح ملی، همدلی سیاسی و اجتماعی به وجود آمد که در طول سنوات گذشته، چنین سابقه ای نداشته است و مجلس شورای اسلامی برای اولین بار طرح سه فوریتی را برای حمایت از نیروی قدس سپاه به تصویب رساند که نشان از انسجام و همدلی است.

وی بیان داشت: ما در ۲۲ بهمن امسال، چهلم شهدای مقاومت را نیز خواهیم داشت که مردم پرشورتر از قبل وارد میدان شده و عهد مجددی خواهند بست.

معاون پژوهش بسیج اساتید و نخبگان حوزه اظهار داشت: تثبیت و تقویت معنویت و جایگاه شهادت در جامعه از دیگر دستاوردهای شهادت حاج قاسم سلیمانی بوده است که برگ برنده دیگری برای انقلاب اسلامی بوده است.

حجت الاسلام والمسلمین رجبی نیا ابراز داشت: با اتفاقاتی که از سوی آمریکا در چند وقت اخیر اتفاق افتاد، بسیاری از کسانی که اعتقاد داشتند می توانند به وسیله برجام با غرب آشتی کنند، به این نتیجه رسیده اند که غرب قابل اعتماد نیست.

وی خاطرنشان ساخت: ما در انتقام سخت از آمریکا ضربه مهلکی به دو پایگاه آمریکایی در عراق وارد کردیم که دستاورد بزرگی برای کشور بود.

معاون پژوهش بسیج اساتید و نخبگان حوزه تصریح کرد: ما در سطح ملی با پشتوانه مردم، پایگاه عین الاسد آمریکا را شخم زدیم که هیچ مشکلی مباحث اقتصادی و ... کشور به وجود نیاورد که نشان دهنده آن است که مقاومت و داشتن دست برتر به حوزه اقتصاد کمک خواهد کرد.

حجت الاسلام والمسلمین رجبی نیا با اشاره به دستاوردهای منطقه ای گفتمان انقلاب اسلامی بیان داشت: نمایش ضد دموکراسی آمریکا در منطقه، از دستاوردهای شهادت حاج قاسم سلیمانی بوده است.

وی اظهار داشت: در چهار هفته گذشته شاهد برخی تظاهرات در کشور عراق بر علیه ایران بودیم؛ اما با شهادت حاج قاسم سلیمانی، ورق برگشت و امروز شاهد تصویب خروج آمریکا از عراق و تجمع عراقی ها علیه آمریکا هستیم.

معاون پژوهش بسیج اساتید و نخبگان حوزه ابراز داشت: همواره به ما خرده می گرفتند که شما و عراق با یکدیگر جنگ داشته اید؛ اما با شهادت حاج قاسم، گفتمان ها تغییر کرده و شاهد نماز خواندن ولی امر مسلمین بر یک نیروی نظامی عراق و بوسه رئیس ستاد نیروهای مسلح کشور بر تابوت ابومهدی المهندس بوده ایم.

سخنران این جلسه خاطرنشان ساخت: از دیگر دستاوردهای منطقه ای گفتمان انقلاب اسلامی، سیلی محکم ایران بر صورت آمریکا بوده است که ضربه مهلکی بر آنان بود و روسیه و چین از قدرت ایران متعجب شدند.

حجت الاسلام والمسلمین رجبی نیا تصریح کرد: امروز آمریکا از ایران هراسان است و همین ترس، بدتر از ضربه های دیگر است؛ مخصوصا اینکه رهبر معظم انقلاب در نمازجمعه تهران به نیروهای مقاومت منطقه پیام دادند که آمریکا باید از منطقه بیرون رانده شود و همین مسئله ترس آنان را بیشتر خواهد کرد.

وی بیان داشت: روی کار آمدن دولت های طرفدار ایران در لبنان و عراق از دیگر دستاوردهای منطقه ای شهادت حاج قاسم سلیمانی است و ما در کشورهای مختلف شاهد پیروزی های بزرگ نیروی مقاومت هستیم.

معاون پژوهش بسیج اساتید و نخبگان حوزه به دستاوردهای بین المللی نیز اشاره کرد و اظهار داشت: انقلاب اسلامی به پیروی از آموزه های ولایت فقیه دستاوردهای بسیاری داشته است و امروز ایران به جایگاه های بزرگی دست یافته است.

سخنران این جلسه ابراز داشت: اولین افتخارآفرینی انقلاب اسلامی، ضربه به ابهت آمریکا در سطح بین الملل بوده است که با حمله موشکی به پایگاه نظامی عین الاسد صورت پذیرفته است.  

حجت الاسلام والمسلمین رجبی نیا خاطرنشان ساخت: امروز جایگاه آمریکا در سطح بین الملل متزلزل شده و ایران اسلامی وارد باشگاه ابرقدرت ها شده است.

وی تصریح کرد: ترس اسرائیل از آینده از دیگر دستاوردهای بین المللی انقلاب اسلامی است؛ چراکه اگر آمریکا از منطقه خارج شود، آخر دنیا برای اسرائیل خواهد شد.  

همچنین در این جلسه حجت الاسلام والمسلمین محسن زاده، نماینده طلاب و فضلای سراب نیز در این جلسه به ایراد سخن پرداخت و گفت: در سال ۱۳۹۸ اتفاقاتی در کشور افتاد که برای ملت و مخصوصا خواص جامعه امتحان بزرگی بود.

وی اظهار داشت: ملت در موضوع گرانی بنزین با تبعیت از ولی فقیه، صف خود را از اغتشاشگران جدا نموده و پشتبان نظام و کشور ماندند.

نماینده طلاب سراب به روایتی از امام حسین (ع) اشاره کرد و ابراز داشت: حضرت در این حدیث فرمودند: «معرفه اهل کل زمان امامهم الذی یجب علیهم طاعته/ تبعیت از امام واجب الاطاعه/ (معنای معرفت) همان معرفت و شناخت اهل هر زمانی است امام زمان خود را».

حجت الاسلام والمسلمین محسن زاده خاطرنشان ساخت: مسئله ای که می رفت در کشور حتی برای خواص بحران ایجاد نماید، رهبر معظم انقلاب ورود کرده و به خوبی فتنه را خنثی کردند.

وی تصریح کرد: متأسفانه برخی از سیاسیون کشور از شعور و درک لازم در کشور برخوردار نیستند و به جای تبعیت از ولایت، اعلام موضع کرده و بیان می کنند که ما هم حرف داریم.

نماینده طلاب سراب بیان داشت: مرحوم آیت الله العظمی فاضل بیان می کردند که اگر نظری در مقابل نظر ولایت قرار بگیرد، بیان آن نظر حرام است؛ اما متأسفانه برخی در کشور در مقابل نظر ولایت هم اعلام نظر می کنند.

حجت الاسلام والمسلمین محسن زاده اظهار داشت: سرداران سپاه اسلام در موضوع انتقام شهادت حاج قاسم سلیمانی، بینی استکبار را به خاک مذلت کشاندند؛ اما برخی دشمن شاد کن وارد میدان شده و سپاه و نیروهای امنیتی را تضعیف نمایند.

اخبار صفحه اصلی: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.