ارتباط با مسئول سازمان

این مطلب ۱۶۰ بار خوانده شده
رئیس سازمان بسیج اساتید طلاب و روحانیون:

همایش امسال با حضور ۲۵۰۰ نفر اول شهریور در مشهد آغاز بکار می‌کند

تشکیل سازمان بسیج اساتید طلاب و روحانیون به همان سال‌های نخست پیروزی انقلاب اسلامی برمی‌گردد. این سازمان در همان سال‌ها به دستور مستقیم حضرت امام خمینی (ره) تشکیل شده است و اعضای آن طی این سال‌ها همچون روز‌های نخست پیروزی انقلاب و با همان جدیت دست به خنثی‌سازی توطئه‌های دشمن و تحقق منویات و مطالبات رهبری زده‌اند.

سازمان بسیج اساتید طلاب و روحانیون از نخستین سازمان‌های بسیج کشور است که بلافاصله پس از پیروزی انقلاب اسلامی به دستور مستقیم حضرت امام خمینی (ره) تشکیل شد. اعضای این سازمان که در سراسر کشور فعالیت دارند همچون روز‌های نخست پیروزی انقلاب و با همان جدیت سعی در خنثی‌سازی توطئه‌های دشمن، تحقق گام دوم انقلاب اسلامی و مهم‌تر از همه تحقق منویات و مطالبات رهبری تلاش می‌کنند. در همین راستا قرار است اساتید نخبه و بسیجی در همایش بسیج اساتید حوزه‌های علمیه در شهر مقدس مشهد که شهریورماه برگزار می‌شود با تشکیل هشت کمیسیون اهداف انقلاب را دنبال کنند. تشکیل سازمان بسیج اساتید طلاب و روحانیون به همان سال‌های نخست پیروزی انقلاب اسلامی برمی‌گردد. این سازمان در همان سال‌ها به دستور مستقیم حضرت امام خمینی (ره) تشکیل شده است و اعضای آن طی این سال‌ها همچون روز‌های نخست پیروزی انقلاب و با همان جدیت دست به خنثی‌سازی توطئه‌های دشمن، تحقق گام دوم انقلاب اسلامی و مهم‌تر از همه تحقق منویات و مطالبات رهبری زده‌اند. از همین رو همچون سال‌های گذشته قرار است در شهریورماه همایشی در شهر مشهد با عنوان همایش بسیج اساتید حوزه‌های علمیه برگزار شود. در این راستا رئیس سازمان بسیج اساتید طلاب و روحانیون کشور به «جوان» می‌گوید: «در راستای مأموریت بسیج اساتید، امسال تعدادی از اعضای برجسته بسیج اساتید به صورت محدود، حدود ۳۰۰ نفر همایشی را براساس سال‌های گذشته در مشهد مقدس برگزار می‌کنند.» حجت‌الاسلام غلامرضا شفیع‌زاده با اشاره به اینکه مأموریت بسیج اساتید در برگزاری این همایش تبیین نقش و رسالت روحانیون و اساتید در صیانت از اهداف انقلاب اسلامی و دستاورد‌های آن است، اضافه می‌کند: «بسط فرهنگی و تفکر بسیجی و انقلابی در حوزه‌های علمیه برای اجرای منویات مقام معظم رهبری و همچنین توجه به رهنمود‌های امام رحمت الله علیه به عنوان مأموریت بسیج اساتید، طلاب و روحانیون در برگزاری این همایش معرفی می‌شود.»
 
برگزاری همایش بسیج اساتید در مشهد
در راستای تحقق این مأموریت برای بهره‌گیری از نظرات بزرگان، اساتید، صاحب‌نظران، اندیشمندان حوزوی که در بسیج اساتید فعالیت می‌کنند هر سال همایشی در مشهد برگزار می‌شود که سال گذشته نیز در راستای حوزه انقلابی برگزار شد، امسال هم همان همایش با محوری جدید برگزار می‌شود. رئیس سازمان بسیج اساتید طلاب و روحانیون کشور در این خصوص بیان می‌کند: «همایش بسیج اساتید امسال به صورت مشترک با چهار استان برگزار می‌شود.» حجت‌الاسلام شفیع‌زاده اضافه می‌کند: «در چهار استان بسیج اساتید تشکیل داده‌ایم که شامل استان‌های قم، تهران، خراسان‌رضوی و اصفهان می‌شود.» وی ادامه می‌دهد: «گلچینی از بین اساتید استان‌ها را در مشهد داریم، آن‌هایی که از نظر ما نخبه هستند و از درجه علمی بهتری برخوردارند و می‌توانند پاسخگوی ایده‌های سازمان باشند.» حجت الاسلام شفیع‌زاده با اشاره به اینکه در این چهار استان ۲ هزار و ۵۰۰ استاد نخبه جذب بسیج اساتید شده‌اند بیان می‌کند: «این تعداد بسیج اساتید به غیر از بسیج طلاب ما هستند. بسیج طلاب شامل طلاب و روحانیون می‌شود. در آنجا ۱۴۰ هزار طلبه و روحانی را جذب بسیج روحانیون کرده‌ایم که جامعه هدف ما بیش از این‌هاست و باید بتوانیم همه طلاب و روحانیون را بسیجی کنیم.» وی با اشاره به جامعه هدف طلاب کشور اضافه می‌کند: «بر اساس آماری که داریم ۳۳۰ هزار طلبه و روحانی شامل برادران، خواهران، اهل تشیع، اهل تسنن، طلاب ایرانی و طلاب خارجی می‌شوند که جامعه هدف ما را تشکیل می‌دهند که در حال حاضر ۱۴۰ هزار نفر از آن‌ها جذب سازمان شده‌اند.»
 
اهداف هفت‌گانه همایش بسیج اساتید
در همایشی که شهریورماه برگزار می‌شود ۲ هزار و ۵۰۰ نفر از اساتید نخبه بسیجی حضور دارند که اغلب آن‌ها از استان قم در شهر مشهد حضور می‌یابند. رئیس سازمان بسیج اساتید طلاب و روحانیون کشور با بیان مطالب فوق می‌گوید: «این همایش از اول شهریور افتتاح می‌شود و تا پایان روز دوشنبه چهارم شهریورماه ادامه دارد.» در این مدت نیز برنامه‌های مختلفی متناسب با اهداف سازمان بسیج اساتید طلاب و روحانیون کشور برگزار می‌شود. حجت‌الاسلام شفیع‌زاده با اشاره به دعوت ۳۰۰ استاد نخبه بسیجی و با بیان اهداف برگزاری این همایش می‌افزاید: «بازخوانی وظایف انقلابی و بسیجی اساتید و نخبگان به عنوان هدف اول شناخته می‌شود. نقش حوزه‌های علمیه و اساتید بسیجی در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب هدف دوم و سومین هدف نیز تقویت و انسجام فکری و علمی نخبگان بسیجی و فعال‌سازی اساتید بسیجی نسبت به ماندگاری انقلاب است. چهارمین هدف هم بصیرت افزایی اساتید نخبه در جهت انقلابی ماندن است. در این راستا مقام معظم رهبری تأکید فراوانی بر انقلابی ماندن حوزه علمیه دارند تا انقلاب اسلامی باقی بماند.» وی ادامه می‌دهد: «پنجمین هدف نقش اساتید و نخبگان بسیجی در خنثی‌سازی ترفند‌های عوام‌‎فریبانه دشمن است. امروز دشمن دست به تحرکات مختلفی در راستای تضعیف نظام و انقلاب زده است که اساتید باید توطئه‌های آن‌ها را در بین مردم خنثی کنند. ششمین هدف نیز نقش اساتید و نخبگان بسیجی در تربیت طلاب انقلابی طراز انقلاب است. یعنی این اساتید هستند که می‌توانند طلاب را هدایت کنند و همه آن‌ها زیر نظر اساتید آموزش می‌بینند. هفتمین و آخرین هدف هم نمایش ظرفیت و شکوه حضور اساتید انقلابی و بسیجی برای دست‌یابی به راهکار‌های عملی برای تحقق منویات رهبری و امام (ره) در رابطه با انقلابی ماندن حوزه است.»
 
محور‌های چهارگانه هشت کمیسیون
برای برگزاری همایش بسیج اساتید نخبه یک محور اصلی مشخص شده است که به نقش اساتید بسیجی در پیش‌برندگی انقلاب برمی‌گردد. این شعار همایش، محور و تابلوی اصلی برگزاری همایش در سال‌جاری است. رئیس سازمان بسیج اساتید طلاب و روحانیون کشور در این باره می‌گوید: «در این راستا نیز با چهار موضوع کلی هشت کمیسیون را تشکیل می‌دهیم تا راهنمای طلاب بسیجی ما شود.» حجت‌الاسلام شفیع‌زاده اضافه می‌کند: «نخست کارکرد‌های استاد بسیجی در حوزه علمیه است که یک استاد بسیجی در حوزه علمیه می‌تواند چه کارکرد‌هایی داشته باشد؟ دوم، کارکرد‌های استاد بسیجی نسبت به مردم و جامعه، یک استاد بسیجی امروز کارکردش نسبت به جامعه و مردم چیست که محور اصلی کمیسیون است. سومین محور نیز کارکرد‌های استاد بسیجی نسبت به نهاد‌های حکومتی است. چهارمین موضوع کمیسیون‌های ما هم مربوط به رسالت و وظایف‌های استاد بسیجی نسبت به نهاد رهبری است. رهبری فرمایشاتی دارند و توصیه‌هایی دارند که بیانیه گام دوم انقلاب یکی از نمونه‌های آن است. اساتید ما اینجا نسبت به نهاد رهبری و فرمایشات رهبری چه کارکرد‌ها و رسالت‌هایی می‌توانند داشته باشند مورد توجه قرار می‌گیرد.» همه این‌ها در همایش سالانه بسیج اساتید حوزه‌های علمیه مورد توجه قرار می‌گیرند.

اخبار صفحه اصلی: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.