ارتباط با مسئول سازمان

این مطلب ۲۷۸ بار خوانده شده
معاون امور حوزه‌های علمیه خواهران:

ظرفیت حوزه‌های علمیه خواهران به رسمیت شناخته شود

معاون امور حوزه‌های علمیه خواهران با تأکید بر لزوم عملیاتی شدن فرمایشات رهبر انقلاب درباره حوزه خواهران، گفت: رهبر معظم انقلاب در دیدار اخیر خواهران طلبه با ایشان، فرمودند که ظرفیت خواهران طلبه باید به رسمیت شناخته شود.

حجت الاسلام والمسلمین سید محمد واحدی در نشست با معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری که در مرکز مدیریت حوزه علمیه خواهران برگزار شد، اظهار داشت: در حال حاضر ۲۸ استان زیر نظر مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران فعالیت می‌کند که مسؤولیت راهبری و پیگیری امور مدارس و استان‌ها با معاونت اموز حوزه‌ها است.

معاون امور حوزه‌های علمیه خواهران افزود: مجموعا تأسیس و توسعه مدارس، تعیین و عزل مدیران و انتخاب اعضای هیأت امنا زیر نظر معاونت امور حوزه‌ها است.

وی گفت: هر مدرسه چند نفر را به عنوان هیأت امنا دارد و در راس آن رئیس هیئت امنا قرار دارد که عموما امام جمعه‌های شهر یا استان در این سمت قرار می‌گیرند.

حجت الاسلام والمسلمین واحدی خاطرنشان کرد: در راهبرد مدرسه محوری تمام تصمیم گیری ها در این راستا بود که مصالح و خروجی های مطلوب در مدرسه وجود داشته باشد و این مدارس بتوانند باری را در تمدن سازی نظام اسلامی به دوش بکشند؛ بنابراین تربیت مدرسه نقطه کانونی تصمیم گیری های ما بوده است.

وی با اشاره به تعداد بانوان فعال در بخش های مدیریتی مجموعه حوزه علمیه خواهران، یادآور شد: مدیران تمام ۵۰۰ مدرسه حوزه‌های علمیه خواهران در سراسر کشور از بانوان هستند و همچنین بیش از ۹۵ درصد استادان سطح ۲ را بانوان تشکیل می‌دهند.

معاون امور حوزه‌های علمیه خواهران اضافه کرد: استفاده از فضای نرم‌افزاری و دیجیتال برای راهبری استان‌ها یکی از اقدامات ما بوده و در گذشته به امورات بین ۵ تا ۷ استان رسیدگی می‌شد، اما در سال جاری حدود ۲۲ استان از راه دور توصیف و تحلیل شدند و تک تک نیروهای استان و مدرسه و همچنین فعالیت‌های مدارس توصیف و تحلیل گردیدند که این یکی از کارهای ویژه ما بوده است.

حجت الاسلام والمسلمین واحدی عنوان کرد: در بخش آیین‌نامه‌ها، ضوابط و مقررات نیز کارهای خوبی صورت گرفته و در آیین نامه جامع مدیریت، قوانین تاسیس و توسعه، قوانین مربوط به هیئت امنا و شاخص ارزیابی مدارس، نیازمند تصمیم گیری های لازم هستیم.

وی با تأکید بر لزوم عملیاتی شدن فرمایشات رهبر انقلاب درباره حوزه خواهران، بیان کرد: رهبر معظم انقلاب، حوزه علمیه خواهران را پدیده مبارک خوانده‌اند و در دیدار اخیر خواهران طلبه با ایشان، فرمودند که ظرفیت خواهران طلبه باید به رسمیت شناخته شود. بنده معتقدم که کارگروهی تشکیل شود تا این فرمایش رهبر انقلاب را عملیاتی کرده و ببینند در کدام قسمت ها این امکان وجود دارد که این ظرفیت به رسمیت شناخته شود و امیدواریم گذشت زمان موجب سرد شدن این دستور نشود.

اخبار صفحه اصلی: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.