ارتباط با مسئول سازمان

این مطلب ۲۵۵۳ بار خوانده شده
مدیر حوزه علمیه کاشان:

جامعه به مطهری ها نیاز دارد

نشر و ارائه الگوهای تربیتی، علمی و شخصیتی مناسب ازسوی خبرگزاری می تواند آینده بسیار خوبی درجهت تربیت طلاب قوی و اخلاقی برای حوزه های علمیه موثر باشد.

حجت الاسلام والمسلمین فرجی پیش از ظهر امروز در حاشیه بازدید از خبرگزاری حوزه و هفته نامه افق حوزه در نشستی با حجت الاسلام والمسلمین سید محمد میرغیاثی ناظر علمی، حسن  صدرایی عارف، سردبیر خبرگزاری حوزه و علی علیزاده دبیر استان های خبرگزاری حوزه، با اشاره به نقش مؤثرتر خبرگزاری در امر اطلاع رسانی و ارائه الگوهای تربیتی گفت: در این رابطه می توان به ترویج و نشر چکیده مبنای فکری شهید مطهری برای الگو سازی شخصیت علمی این شهید در بین حوزویان و تربیت طلاب در این عرصه برای آینده و رشد علمی قوی تر حوزه پرداخت.

تأکید رهبر انقلاب بر نشر مبانی فکری شهید مطهری در میان حوزویان

مدیر حوزه علمیه کاشان افزود: نشر این مسائل می تواند آینده بهتری برای حوزه های علمیه از لحاظ تربیت شهید مطهری ها داشته باشد، این مسئله حتی مورد تأکید رهبرانقلاب اسلامی نیز می باشد.

وی توجه به همه نوع مخاطب، سلایق و خانواده های طلاب را موردتاکید  قرار داد و بیان داشت: شناسایی و ارتباط قوی‌تر با فرهیختگان و دانش آموختگانی که در حوزه ناشناخته اند، شناسایی و معرفی مدارس علمیه موفق در کشور، ارتباط با مدیران و اساتید موفق، ارتباط و معرفی نویسندگان موفق حوزوی برای شناساندن به طلاب، معرفی ائمه جمعه موفق در جذب جوانان، شناسایی آسیب های حوزه و نشر آن  از مباحث مهمی است که رسانه حوزه باید بیش از گذشته به آنها اهتمام داشته باشد.

حجت الاسلام والمسلمین فرجی، نشر اشعار بزرگان حوزوی و تبیین آن در هفته نامه حوزه، رصد و پاسخ به شبهات، توجه و نشر به مسئله موسیقی و تبیین درست و صحیح جایگاه آن در مسائل دینی و شرعی، نشر آثار و خدمات اجتماعی فاخر بزرگان حوزه به عنوان الگو به طلاب و جامعه را ازدیگر مباحث ضروری برشمرد.

مدیر حوزه علمیه کاشان افزود: حوزه علمیه، امروز جایگاه وسیعی در جامعه می تواند داشته باشد در این ارتباط می توان مبلغینی که در مراکز علمی دنیا در حال اثر گذاری هستند و فعالیت های آنان ناشناخته مانده، شناسایی و برای الگو سازی بهتر معرفی کرد.

وی افزود: برخی طلبه ها شناخت درستی از حوزه ندارند و نمی دانند وقتی وارد حوزه شده اند چه نقشی می توانند داشته باشند. این عرصه نیاز به معرفی بیشتر به طلاب دارد تا طلاب با شناخت جایگاه حوزه و رسالت ها در عین برنامه ریزی مؤثرتر برای آینده، از سردرگمی تحصیلی هم بیرون بیایند.

حجت الاسلام والمسلمین فرجی گفت: از دیگر اقدامات، معرفی ممتازین خانواده های طلاب و توجه به مسئله راهکارهای ازدواج آسان  حوزوی، پاسخ و ارائه راهکارهای مناسب در این موضوع است.همچنین توجه به مسائل و تبیین موضوعاتی چون فرهنگ رانندگی، معماری اسلامی، ارتباط اجتماعی اسلام و...  از دیگر رسالت های این  رسانه است.

وصایای امام راحل و مبانی فکری رهبر انقلاب نشر و احیاء شود

وی تبیین مبانی فکری رهبر انقلاب در موضوعات مختلف، احیاء وصایای امام راحل در موضوعات مختلف سیاسی، دینی و اقتصادی، و... را از وظایف امروز رسانه ها بیان کرد و گفت: توجه و نشر این مسائل و ارائه الگوهای تربیتی، علمی و شخصیتی مناسب از سوی خبرگزاری می تواند آینده بسیار خوبی از لحاظ تربیت طلاب قوی برای حوزه های علمیه به همراه داشته باشد.

 لازم به ذکر است در ابتدای این نشست، حسن صدرایی عارف، سردبیرخبرگزاری حوزه از فعالیت ها، سیاست ها و اهداف رسانه حوزه  توضیحاتی ارائه داد و بر اهمیت کادر سازی برای اثرگذاری در جبهه رسانه ای انقلاب تأکید کرد.

وی توجه به کادر سازی در جبهه رسانه ای انقلاب را، از ضروریات امروز برای طلاب و حوزویان و رسانه حوزه برشمرد.

اخبار صفحه اصلی: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.