ارتباط با مسئول سازمان

این مطلب ۱۱۹۸ بار خوانده شده
عضو خبرگان رهبری:

وزیرنباید اجازه برگزاری برنامه های غیر فرهنگی در مدارس را بدهد

رئیس دانشگاه قم، با بیان این که وزیر آموزش و پرورش نباید اجازه برگزاری برنامه های غیر فرهنگی در مدارس را بدهد، گفت: عده ای می خواهند حساسیت و غیرت دینی مردم را بسنجند.

حجت الاسلام والمسلمین عسگر دیرباز در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری«حوزه»، با اشاره به انتشار کلیپ های از آواز و رقص در مدارس کشور، اظهار داشت:  سند ننگین ۲۰۳۰ ، سند جامعی است که یک بخش آن مربوط به آموزش و پرورش می شود و افرادی که وارد فضای آموزش و پرورش می شوند و این گونه برنامه ها در راستای همین سند است.

وی ادامه داد: متاسفانه در روزهای اخیر کلیپ هایی در فضای مجازی دیده می شود که با شعرهای نادرست و با حرکات غیرفرهنگی در مدارس اجرا شده است.

حجت الاسلام والمسلمین دیرباز تاکید کرد: اگر این حرکت ها مورد تایید مدیران مدارس و افرادی که مسئولیت دارند باشد و آن ها زمینه چنین برنامه هایی را فراهم کرده اند در واقع خیانت به کشور، انقلاب ، شهدا، قرآن و آینده ملت شرف ایران است.

وی ادامه داد: اگر مسئولان اطلاع ندارند باید این قبیل مسئولان مطلع شده و اجازه ندهند چنین برنامه های اجرا شود و اگر عده ای از مسئولان به عمد این کار را می کنند باید مجازات شوند.

عضو خبرگان رهبری با بیان این که اگر این برنامه ها همگانی شود دیگر نمی شود جلوی این کارها را گرفت، ابراز داشت:  عده ای می خواهند حساسیت و غیرت دینی مردم را بسنجند و ببینند جامعه چه عکس العملی در این زمینه دارد.

وی ادامه داد: همه وظیفه دارند در این زمینه وارد عمل شوند و عکس العمل مناسب را نشان دهند، در واقع این اقدامات منهای انقلاب و اسلام، خیانت به آینده ایران است.

حجت الاسلام والمسلمین دیرباز با انتقاد از اجرای شدن موزیانه ای سند ۲۰۳۰ در کشور، تاکید کرد: راهی که اروپایی ها سالیان سال رفته اند و سرشان به سنگ خورده است که برای حفظ وحدت ، اعتلای جامعه و ارزش های اخلاقی جامعه نمی شود از پلیس استفاده کرد و برای رسیدن به این مهم باید از ایمان و ارزش های درونی انسانی استفاده کرد.

وی ادامه داد: این برنامه ها دقیقا با ایمان و اخلاق مبارزه می کند و معمولا افراد اگر در دوران کودکی بی تفاوت بار بیایند در آینده قطعا بدتر می شوند و جامعه را به انحطاط و سستی می کشانند.

عضو خبرگان رهبری تصریح کرد: بنابراین همه وظیفه داریم با آگاهی بخشی به جامعه نشان دهیم که نسبت به این گونه برنامه ها حساسیت داریم و سکوت نخواهیم کرد.

وی افزود: اولیای دانش آموزان، خود دانش آموزان و معلمان  باید در این زمینه اعتراض کنند و اجازه ای برگزاری چنین برنامه هایی را ندهند تا این توطئه ای شوم که دست استکبار در این میان وجود دارد در همان نطفه خفه شود.

حجت الاسلام والمسلمین دیرباز ابراز داشت: وزیر آموزش و پرورش نیز باید این گونه اقدامات را رصد و کنترل کند و مهمتر از علاج و درمان با پیشگیری مانع اجرای چنین برنامه هایی بشود و اگر ابلاغ از بالا است که بزرگترین خیانت به ایران، خون شهدا و انقلاب است.

وی افزود: از وزیر و آموزش و پرورش و شورای عالی تحول در آموزش و پروش می خواهیم ورود پیدا کند تا اجازه گسترش چنین برنامه هایی را ندهد.

اخبار صفحه اصلی: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.