ارتباط با مسئول سازمان

این مطلب ۱۳۲۶ بار خوانده شده
خطیب نماز جمعه تهران:

در شرایط جنگ احزاب هستید/مسئولان سیل گرانی را مهار کنند

حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری گفت: وضعیت تاریخی امروز ما همچون زمان جنگ احزاب است که با وجود تمام دشمنی ها و دسیسه های جریان نفاق، با فضل الهی و وحدت یکپارچه به پیروزی رسید.

حجت الاسلام و المسلمین محمد جواد حاج علی اکبری امام جمعه وقت تهران در خطبه های نماز جمعه امروز ( بیستم اردیبهشت) تهران، با اشاره به وضعیت برجام و مواضع نادرست اروپا نسبت به روند اجرای برجام، گفت: مسئله امروز ما اقدام شورای امنیت ملی و رئیس جمهوری در قبال برجام و تصمیمات آمریکا و اروپاست. ما در قبال ضعف های دولت های اروپایی و آمریکا اقدامی حقوقی کردیم و اگرچه سال پیش آمریکا از برجام خارج شد، اما حالا بدون هیچ تاخیری باید با یک شیوه اقدام دقیق و با همین ادبیات و صلابت جلو برویم و یقین داشته باشیم که گشایش های فراوانی را شاهد خواهیم بود.

وی در ادامه افزود: امروزه تنها صدایی که از ایران یک صدا شنیده می شود آن است که باید با صلابت درمقابل ظلم و استکبار مقاومت کرد و هرچند دشمن آرایش جنگی در زمینه های روانی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی گرفته و سعی می کند با ایجاد جنگ روانی میان مردم این را القا کند که وضعیت جامعه بحرانی است و چیزی شبیه به وضعیت شعب ابی طالب در طول تاریخ است و البته این خود مغالطه ای تاریخی است، زیرا ما الان در شرایط جنگ احزاب هستیم که هرچند دشوار، اما امید بخش است. البته دشمن در حوزه نظامی عُرضه آن را ندارد که بتواند قد علم کند و کشور ما را تهدید کند.

امام جمعه وقت تهران با اشاره به وضعیت تاریخی جنگ احزاب افزود: در آن دوران دشمن رجزخوانی می کرد و ارعاب، شایعه پراکنی و هراس افکنی از شیوه هایش بود و فشار اقتصادی و خیانت های داخلی و جریان نفاق بیشتر به آسیب می زد. جریان نفاق با بزرگ نمایی های لشکر دشمن فضا را پر التهاب تر می کرد و کار را برای مومنان سخت تر می ساخت. ملت ما نیز در همین وضعیت کفر و ایمان قرار دارند و باید با وحدت گردن قلدرهای زمان را بشکنند.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور تصریح کرد: جبهه استکبار به سرکردگی آمریکا منحنی رو به افولی را نشان می دهد که هر روز درحال تضعیف شدن است. رفتارهای احمقانه ترامپ اعتبار آمریکا را در سطح جهانی کاهش داده که یکی از آن ها بیرون آمدن از تعهدات بین المللی مانند برجام است و اخیرا ادعای مضحک ترامپ مبنی بر اینکه بعد از بیرون آمدن آمریکا از برجام هر روز در خیابان های ایران اغتشاش است و یا فروش نفت ایران را به صفر می رسانیم.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به گسترش مقاومت در جوامع مختلف و تضعیف جبهه باطل، افزود: فرمول مقاومت و آزادگی را انقلاب اسلامی به دیگر جوامع داده و نمونه آن را در ونزوئلا می بینیم که کودتای آمریکایی در آن کشور شکست خورد و مقاومت مردم پیروز شد. و حتی با اینکه در یمن یک فاجعه انسانی در حال رخ دادن است مردم آن چهار سال است که درحال مقاومت کردن هستند و دست از تلاش برنمی دارند.

حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری در ادامه افزود: در قضیه برجام اروپا باید بین منافع خودش که به ایران گره خورده و آمریکا یکی را انتخاب کند؛ اروپا قاره ای پیر و خسته است که مردم آن کشش زورآزمایی های آمریکا را ندارند.

وی ادامه داد: آمریکا به خاطر وضعیت خاص غرب آسیا یعنی خاورمیانه انواع سرمایه گذاری های فرهنگی، اقتصادی و اطلاعاتی را انجام داده، اما امروزه هیچ پایگاهی محکمی در این منطقه ندارد و حتی رژیم آل سعود با وحشت و زور حکومت داری می کند و رابطه ای با مردم خود ندارد. رژیم کودک کش صهیونستی نیز در منطقه در حال پوسیده شدن و زوال است و نمونه جدید آن حمله آن به غزه بود که مقاومت با موشک های خود در ظرف ۴۸ ساعت به آن پاسخی دندان شکن داد.

امام جمعه وقت تهران تصریح کرد: ایران پرچم دار مقاومت است و ما چهل سال پر افتخار را گذرانده این و زیرساخت هایی را فراهیم کردیم که در گام دوم انقلاب به موفقیت های بیشتری خواهیم رسید. برای مثال در جریان سیل مردم عادی، نیروهای مسلح، هلال احمر چه حماسه ای آفریدند و مسئولین نیز باید به وعده های خود درقبال سیل زدگان عمل کنند.

حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری خاطرنشان کرد: همچنین در جریان سیل مسئولان دیدند که چگونه مردم همکاری کردند، پس می توان با کمک همین مردم جلوی سیل گرانی را گرفت، زیرا مردم حاضرند هزینه مقاومت را بدهند اما نباید هزینه سوتدبیرها و تنبلی ها را بدهند.

امام جمعه موقت تهران در خطبه اول نیز با تبریک ماه مبارک رمضان، گفت: ماه رمضان بهرین زمان برای رسیدگی به بندگی خداوند است .باید در این ماه به نماز خود رسیدگی بهتری کنیم و سطح رفتاری خود را ارتقا دهیم.

وی با بیان این که در ماه رمضان باید خاضع و خاشع باشیم و عاشقانه به سمت پروردگار برویم، اظهار کرد: در ماه ضیافت الهی می‌توان به مردم خدمت بیشتری کرد، ضمن اینکه رسیدگی به همسایگان و دفع شرارت‌ها و پاکیزه کردن اموال خود را در دستور کار قرار داد.

حجت‌الاسلام والمسلمین علی اکبری در پایان خاطرنشان کرد: روزه و راز و نیاز شایسته در این ماه امری مهم است که نباید با غفلت از کنار این ماه گذر کرد

اخبار صفحه اصلی: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.