این مطلب ۱۱۶۹ بار خوانده شده
دبیر شورای عالی حوزه های علمیه:

شورای عالی حوزه نظرات اساتید را در دستور کار قرار می دهد

نائب رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان این که اگر به دنبال تحول در حوزه هستیم، باید از نقطه نظرات و تجربیات اساتید به خوبی بهره ببریم.گفت: اعضای شورای عالی از سر دلسوزی و دغدغه مندی، تمام نقطه نظرات اساتید را در دستور کار قرار می دهند.

آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری شب گذشته در نشست شورای عالی حوزه های علمیه با اساتید سطوح عالی و خارج حوزه در جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: هر کدام از نخبگان حوزه در این حوزه مقدسه مسئولیتی بر دوش دارند.

دبیر شورای عالی حوزه های علمیه تصریح کرد: باید در این گونه جلسات، نقطه نظرات خود را بیان کنند تا پس از برگزاری جلسات شورای عالی بتوانیم از این پیشنهادات، به طرح ها و برنامه های دقیق برسیم تا در راستای تحول آفرینی در حوزه گام برداشته باشیم.

وی افزود: اگر بخواهیم به فعالیت های حوزویان و رشد علمی و اخلاقی و تبلیغی طلاب، نمره بدهیم، قطعا اساتید، نقش اصلی را ایفا می کنند؛ اساتید ما برای رشد و اعتلای حوزه، آنچه دارند را در طبق اخلاص می گذارند ؛اگر به دنبال تحول در حوزه هستیم باید از نقطه نظرات و تجربیات اساتید به خوبی بهره ببریم.

دبیر شورای عالی حوزه های علمیه بیان کرد: به همین منظور، هدف این نشست، استماع نظرات اساتید سطوح عالی حوزه است و اعضای شورای عالی نیز از سر دلسوزی و دغدغه مندی در این جا حضور دارند و تمام نقطه نظرات را نیز در فعالیت های آینده در دستور کار قرار خواهند داد.

وی گفت: امروزه ۱۴۰۰ استاد سطح عالی در حوزه ما فعالیت دارند ولی در این جلسات قطعا نسبت به اولویت های موضوعی از اساتید دعوت به عمل می آید و در آینده خدمت سایر اساتید حوزه نیز خواهیم بود.

آیت الله حسینی بوشهری یادآورشد: بحث آموزش، پژوهش و تهذیب و موضوعات دیگر در جلسات آینده مورد بحث قرار خواهد گرفت و اساتید و مدیران عالی حوزه نظرات خود را در این جلسات بیان خواهند کرد.

نائب رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: اگر تبادل نظر جدی بین اساتید و اعضای شورای عالی انجام شود نتایج مهمی به بار خواهد داشت و نکات اساتید در این گونه جلسات به صورت خرد و جزء بررسی می شود.
آیت الله حسینی بوشهری گفت:‌آیت الله اعرافی مدیر حوزه های علمیه وقت  کافی را در زمینه امور حوزه می گذارد و باید از زحمات ایشان تشکر کرد.

اخبار صفحه اصلی: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.