ارتباط با مسئول سازمان

این مطلب ۱۱۶۳ بار خوانده شده

تاجر چینی در مسجد امام(ره) اصفهان مسلمان شد

جاني يك تاجر چيني حدوداً چهل ساله كه براي چند سالي است در تهران مشغول كار است پس از حدود دو سال تحقيق درباره اسلام شيعي، روز گذشته در مدرسه علمیه تبلیغ بین الملل ناصریه واقع در مسجد امام(ره) مسلمان شد.

از مسلمان شدن یک تاجر چینی به همت مبلغین زباندان مدرسه علمیه ناصریه خبر داد و بیان کرد: جاني يك تاجر چيني حدوداً چهل ساله كه براي چند سالي است در تهران مشغول كار است پس از حدود دو سال تحقيق درباره اسلام شيعي، روز گذشته در مدرسه علمیه تبلیغ بین الملل ناصریه اصفهان مسلمان شد.

به گزارش حوزه نیوز، مسئول دفتر تبليغ و ارتباطات بين الملل حوزه علمیه اصفهان  تصریح کرد: آقاي جاني چند سالي است كه در ايران مشغول كار و تجارت است و به واسطه كار خود با ايران و اسلام آشنايي مقدماتی پيدا كرده و به مرور زمان به اسلام علاقه پيدا كرده است و مشغول مطالعه و بررسي اين دين شده است و به گفته خودش از آنجا كه دستورهاي اسلامي مانند حُسن خلق,صدقه دادن، كمك كردن و احترام به پدر مادر و... همه براي او مهم و زيبا بودند او تصميم به مطالعه و پژوهش درمورد اسلام كردند.

حجت الاسلام زمانی ادامه داد: به گفته اقای جانی تازه مسلمان شده، از زمان آشنايي اش با اسلام تا گرویدن به اسلام از خوردن شراب پرهيز كرده و با اينكه الفاظ نماز را نمي توانسته برزبان بياورد ولي سعي كرده بصورت ظاهري نماز بخواند و براي استفاده از فضاي روحاني حرم حضرت فاطمه معصومه به زيارت اين حرم رفته است و در آنجا نماز هم خوانده است.

وی افزود: آشنايي جانی تازه مسلمان شده با مدرسه علمیه ناصریه و مبلغين  زباندان آن بدين قرار است كه اين شخص در تماسي كه توسط مترجم او با مدرسه داشته اند، خواستار ارتباط بيشتر و راهنمايي درباره اسلام از طريق اين مدرسه شده اند و از مدرسه علمیه تبلیغی درخواست اختصاص دادن جلسه يا جلسه هايي را با این تاجر چینی داشتند.

 

image

 

مسئول دفتر تبليغ و ارتباطات بين الملل حوزه علمیه اصفهان ابراز کرد: از نكات قابل توجه اين است كه این شهروند چینی تازه مسلمان شده با‌وجود اينكه سالها در تهران مشغول كار است، اين مدرسه را انتخاب كرده و آن هم به اين دليل بوده كه در خبرهايي كه از مدرسه علمیه ناصریه اصفهان منتشر شده، متوجه شده بود در اين مكان، امكان گفت وگوی مذهبي براي توریست ها و شهروندان خارجی وجود دارد و آنها مي توانند تعامل باز و موثر با يك روحاني مسلمان شیعه داشته باشند.

وی بیان کرد: از اين رو پس از ارتباط اوليه مترجم او  با مبلغ زباندان مدرسه  علمیه ناصریه با این فرد چینی  چند تماس داشتند و سرانجام وي در ابتدای دي ماه ۱۳۹۷ اعلام كردند كه تمايل دارند به اين دين مشرف شوند، لذا پس از بیان اعتقادات اسلام توسط مبلغ مدرسه، مراسم قرائت شهادتين انجام شد و نام محمد را براي خود انتخاب كردند.

حجت الاسلام  زمانی در بیان اقدامات آتی در راه تبلیغ دین بین المللی گفت:  از جمله نكاتي كه مورد غفلت واقع شده، نبودن مركز شناخته شده‌اي در ايران و يا در مهمترين مراكز توريستي براي توریست های خارجی كه مي خواهند درمورد اسلام اطلاع پيداكنند و يا به اسلام تشرف پيدا كنند، است

وی تصریح کرد: اگر راهنماي آقاي جاني تازه مسلمان شده از روي اتفاق با فعاليتهاي مدرسه علمیه ناصریه  آشنا نمي شد، نمي دانست كه براي تشرف و يا حتي داشتن گفت وگو با يك روحاني شیعه مسلط به زبان هاي خارجي بايد به كجا رجوع مي كرد و اين نقطه ضعف حوزه های علميه  و متولیان امر فرهنگ و تبلیغ را نشان مي دهد كه تا به حال به اين مسئله بصورت جدی و اثرگذار ورود نكرده است.

حجت الاسلام زمانی یادآور شد: اين درحالي است كه ديگر فرق ظاله همچون بهائيت فعاليتهاي خود را به شدت افزايش داده‌اند و از بحث توريسم شدیدا به نفع خود استفاده مي كنند و حوزه علميه نسبت به اين گردشگران و تاثيراتي كه ما ميتوانيم در آنها داشته باشيم تا حد زيادي غفلت کرده است.

وی خاطرنشان کرد: با وجود اين مشكلات، معاونت تهذيب و تبليغ حوزه علميه اصفهان با تاسيس دفتر تبليغ و ارتباطات بين الملل كه در حال حاضر به طور خاص بر مسئله توريسم متمركز شده در حد توان خود مشغول به تبليغ و استفاده از انبوه گردشگراني است كه به اصفهان و ايران سفر مي كنند و بحمدالله در حدود چهار سال برنامه مداوم و قوي توانسه است كه اغلب راهنمايان را جذب كند و حتي براي مدت بسيار كوتاهي هم كه شده اين راهنمايان تمايل دارند كه گروه هاي خود را در اختيار مبلغين حاضر در مدرسه‌اي كه دفتر تبليغ و ارتباطات بين الملل در آن مستقر است قرار دهند

اخبار صفحه اصلی: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.