ارتباط با مسئول سازمان

این مطلب ۱۱۵۳ بار خوانده شده
زاکانی در مدرسه معصومیه قم مطرح کرد:

برنامه ریزی وسیع دشمن برای فتنه سال آینده

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی از تلاش دشمن برای برنامه ریزی وسیع برای ایجاد فتنه در سال آینده خبرداد.

علیرضا زاکانی شب گذشته در ویژه برنامه گرامیداشت یوم‌الله ۹ دی که در سالن اجتماعات مدرسه علمیه معصومیه در قم برگزار شد، گفت: یکی از ابعاد بسیار مهم فتنه که همیشه باید به آن توجه داشت، نقش برخی خواص در زمینه براندازی است.

وی افزود: برخی همیشه سعی دارند از انسان های خوب در کشور در فضاهای احساسی سوء استفاده کنند؛ از همین جهت،‌ افرادی که ۲۵ خرداد ۱۳۸۸اعتراض داشتند در۹ دی‌ماه به کار اشتباه خود اعتراف کردند؛ ولی مشکل خواص و ساکتان حل نشد.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی با ذکر این مطلب که برخی از خودی ها به دلیل نارضایتی از رئیس جمهور وقت، مسایل خاصی را مطرح می کردند، بیان کرد: این افراد متوجه فتنه بزرگ دشمن در زمینه براندازی نبودند.

وی گفت: در این بین یک دسته از خودی های دیگر بودند که به دلیل ساده انگاری از پیچیدگی های نقشه دشمن مطلع نبودند؛ آنها فتنه ای را باور نداشتند که ظرف هشت ماه به سوزاندن ظرفیت های کشور منجر شد.

زاکانی با ذکر این مطلب که اکنون نیز درحال نزدیک شدن به فینال هستیم، یادآورشد: رقیب ما هر روز طراحی جدی‌تر انجام می‌دهد تا از مخمصه‌ای که انقلاب اسلامی برای استکبار درست کرده رهایی یابد؛ به همین دلیل بر سنگینی این فتن نیز افزوده می شود.

وی گفت: تامل، تحمل و بصیرت، حلقه مفقوده انتخابات سال ۸۸ است؛ در مقابل بی‌بصیرتی در تمام سطوح برای کشور مشکل‌ساز شده بود؛ مقام معظم رهبری نیز در آن زمان و همچون همیشه مثل شمع می سوختندو مسیر را برای مردم و کشور روشن نگاه داشتند.

این فعال سیاسی اظهارکرد: آمریکا تاکنون نتوانسته مانع بلوغ نظام اسلامی شود؛ ایجاد اختلاف میان مسئولان و تقابل میان اقشار مختلف مردم، نفوذ، تحریم و فشارهای اقتصادی هر چند ضربه‌هایی به کشور زده است؛ اما نتوانسته نظام اسلامی را متوقف کند.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی یادآورشد: آمریکا که در همه صحنه‌ها شکست خورده امروز به دنبال این است تا همه ابزارها را در اختیار گرفته و اسلام، مردم و رهبری نظام اسلامی را مورد هدف قرار دهد؛دشمن تلاش می‌کند تا مبلغانی از اسلام تربیت کند که باور به امام و مکتب اجتهادی شکل‌دهنده به نظام اسلامی نداشته باشند.

وی افزود: اولین گروه، دسته ای هستند که دین را از سیاست جدا می دانند و دسته دوم نیز مکتب امام را مکتب اسلام ناب می‌دانند؛ اما حاضر نیستند در این راه هزینه کنند و از این رو است که آب به آسیاب دشمن می ریزند؛ آنها سال آینده در بالاترین سطح عناصر فتنه فعال می شوند.

این فعال سیاسی با اشاره به دعوای میان آمریکا و بخشی از اروپا بیان کرد: این کشور با گسل‌های سیاسی، فرهنگی و اقتصادی درحال فروپاشی است به همین علت توانایی لازم برای مواجه با انقلاب اسلامی ندارند.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی یادآورشد: باور داشته باشیم که دشمن به دنبال تکرار فتنه ۸۸ است؛ اگر در آن زمان، رمز فتنه، تقلب بود سال آینده به دنبال افزایش فشارهای اقتصادی و معیشتی است تا پابرهنگان را به خیابان ها بریزد و پرونده نظام اسلامی را به شکل کامل ببندند.

وی گفت: از جمله خباثت ها و فتنه های دشمن آن است که سعی می کنند با شکست قداست رهبری به هر اقدامی دست بزنند و به همین دلیل هر فرد نادرستی که سر در آخور نظام پهلوی و نظام سلطه داشته را دور خود جمع کرده تا در سال آینده کشور را بهم بریزد به همین علت فتنه سال آینده سخت‌تر و سنگین‌تر از فتنه گذشته است.

وی با تاکید بر اینکه ظرفیت‌های نظام اسلامی نیز با گذشته قابل مقایسه نیست، گفت: همانطور که سختی‌های بسیاری داریم برای پشت سرگذاشتن این سختی‌ها نیز تجربه‌های بسیاری را کسب و خود را آماده کرده‌ایم.

عضو کمیته ویژه تحقیق در اعتراضات انتخابات سال ۸۸ خاطرنشان کرد: در مسیر مقابله با فتنه، دست دشمن را خواندن و تشریح مباحث مورد نیاز برای مردم امکانی را فراهم می‌آورد تا دشمن نتواند زمینه فتنه‌گری را برای خود مهیا کند و ما با ظرفیت‌سازی که در متن نیروهای انقلابی صورت گرفته باید شبانه‌روز به دنبال بصیرت‌افزایی و رفع مشکلات باشیم.

وی باور نداشتن به ظرفیت‌های داخلی و تکیه کردن به دشمنان را از منشأ اصلی مشکلات فعلی کشور دانست و مطرح کرد: ریشه‌های این مشکلات به افرادی که دل در گرو آمریکا دارند و دارای یک انجماد فکری هستند برمی‌گردد و ما باید در سال آینده از باز بودن دست این افراد جلوگیری کنیم چراکه آنها چه خواسته چه ناخواسته به دشمن کمک می‌کنند.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی فتنه ۸۸ را رزمایشی برای فتنه سال آینده دانست و گفت: در این زمینه باید روشنگری کنیم و با منطق درست مشکلات کشور را حل کنیم؛ باید باور داشته باشیم که مسئولان در کشور درحال خدمت هستند، ولی خوب در کنار این افراد برخی هم هستند که با یک تصمیم، ۱۸ میلیارد دلار از ظرفیت کشور را با ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی از بین بردند.

وی گفت: این مساله در حالی است که همه کارشناس‌ها گفته بودند که نباید این تصمیم را بگیرند؛ باید معلوم شود که مشکلات کشور نشان از نخواستن و نتوانستن است، امروز ملت ایران شرایطی را دارد که در شأن رهبری، ملت و دین ما نیست.

این فعال سیاسی با بیان اینکه مردم با افتخار چهل سال پای آرمان‌های امام و رهبری ایستادند، عنوان کرد: اکنون رسالت ماست که در کنار مردم از این آرمان‌ها حراست کنیم و با ایستادگی دوباره مقابل فتنه و پیشگیری از آن، به مسیر انقلاب قوت و جانی تازه ببخشیم.

زاکانی با ذکر این مطلب که رهبر معظم انقلاب تا کنون فشارهای بسیاری را از کشور دور ساخته است، یادآورشد: از نکاتی که کشور را ایمن می کند آن است که مسئولان باید محور بودن دین در عرصه‌های مختلف را بپذیرند، نسبت خود را با رهبری هماهنگ کنند، به مردم‌سالاری دینی باور داشته باشند و برای زمینه‌سازی ظهور تلاش کنند تا بتوانیم حرکت انقلاب اسلامی را ظرفیت تمام دنبال کنیم.

اخبار صفحه اصلی: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.