ارتباط با مسئول سازمان

این مطلب ۱۲۹۰ بار خوانده شده
آیت الله طباطبایی نژاد در جمع کارکنان حوزه اصفهان:

کسانی که دم از سازش با آمریکا می زنند گرفتار جهالت حداکثری اند

مدیر حوزه علمیه اصفهان گفت: اگر امروز کسانی با مشاهده برخورد حقارت آمیز آمریکا با عربستان باز هم دَم از سازش می زنند، درحماقت و جهالت حداکثری به سر می برند. ما چهار دهه با مبارزه و ایستادگی در مقابل استکبار سرافرازانه زندگی می کنیم، چرا برخی ندای سازش و ترس از آمریکا بلند می کنند.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید، طلاب و روحانیون کشور، آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد، ظهر امروز در جمع کارکنان مرکز مدیریت حوزه علمیه اصفهان، اظهار کرد: خداوند در  آیه ۲۹ سوره فتح  می فرماید،« مُحَمَّدٌ رَسُولُ اللَّهِ وَالَّذِينَ مَعَهُ أَشِدَّاءُ عَلَى الْكُفَّارِ...»  در این آیه خداوند چند صفت برای کسانی که با پیغمبر هستند بیان کرده، اولین صفت این است که با کفار به شدت رفتار می کنند و صفت دوم اینکه بین یکدیگر با عطوفت و مهربانی با هم رفتار می کنند. خصلت دیگر اینکه اهل رکوع و سجود و عبادت هستند و از شدت عبادت چهره هایشان نورانی است،

مدیر حوزه علمیه اصفهان ادامه داد: باشدت رفتار کردن به معنای جنگیدن دائمی با آنها نیست، در قاموس و خصایص مومن اصلا این نیست که علاقه به کفار داشته باشد.

آیت الله طباطبایی نژاد با بیان اینکه طبق آیه ۲۲ سوره مبارکه مجادله نمی توان آدمی را پیدا کرد که ایمان به خداوند داشته باشد و با کسانی که دشمن خدا هستند، دوست باشد، تصریح کرد: مومن، کفار را دوست ندارد، حتی اگر از خویشان و نزدیکان او باشند.

وی در ادامه کارکنان مرکز مدیریت حوزه علمیه را در حقیقت خدمتگزاران طلاب خواند و خطاب به آنان گفت: روزانه طلاب برای انجام خدمت به شما مراجعه می کنند، باید بدانید  کمترین بی توجهی و یا برخورد نامناسب و یا احتمالا بد اخلاقی، آسیب ها و ضربه هایی به روحیه طلاب وارد می کند که می تواند پیامد منفی در ادامه مسیر طلبگی باشد.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان عنوان کرد: یکی از بدترین خصلت ها این است که انسان خود را بالاتر از دیگران بداند، عُجب داشتن  اعمال انسان را نابود می کند، چرا که انتهای عُجب داشتن به منت گذاشتن بر سر خداوند می رسد.

مدیر حوزه علمیه اصفهان تصریح کرد: نباید هیچ گاه اگر میز خدمتی به ما رسید، مغرور شویم، باید بدانیم ما همه طلبه ایم و مراجعه کنندگان ما هم طلبه هستند و انجام خدت وظیفه ماست.

آیت الله طباطبایی نژاد افزود: انقلاب به نحوی رشد کرد که هیچ کس باور نمی کرد به این سرعت جای خود را در جهان باز کند. امروز تحت لوای اقتدار نظام جمهوی اسلامی ایران، آمریکا از ما با تمام وجود می ترسد چرا که ابرقدرتی او درهم شکسته است، ولی باز هم بهانه هایی چون آمریکا چنان می کند، فلان می کند را از حلقوم برخی می شنویم.

وی اذعان کرد: آمریکا چند سالی است که می خواهد بشار اسد را از سوریه بردارد و حاکمیت را در یمن تغییر دهد، ولی با حضور ایران نتوانسته است، انقلاب اسلامی نهالی است که زارع آن از رشدش متعجب شده است.

امام جمعه موقت اصفهان خاطرنشان کرد: ما کاری به دولت ها و نقص های آنها نداریم، حکومت جمهوری اسلامی بحمدلله روی ریل خودش در حال حرکت می کند. ریل نظام روی سه اصل  قانون اساسی، ولایت فقیه ومبارزه با استکبار استوار است.

وی خاطرنشان کرد: اگر امروز کسانی با مشاهده برخورد حقارت آمیز آمریکا با عربستان باز هم دَم از سازش می زنند، درحماقت و جهالت حداکثری به سر می برند. ما چهار دهه با مبارزه و ایستادگی در مقابل استکبار سرافرازانه زندگی می کنیم، چرا برخی ندای سازش و ترس از آمریکا بلند می کنند.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان خاطرنشان کرد: سعودی ها بدون اجازه اربابشان نمی توانند حرکتی بکنند، ولی نظام اسلامی استوار در جهان ایستاده و پشتوانه ای برای مظلومیین در برابر ظالمین است.

 

حوزه نیوز

اخبار صفحه اصلی: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.