محبت به اهل بیت(ع) اطاعتی همراه با عمل است

Submitted by sharifi on ش., 10/23/2021 - 07:42
مسئول مرکز بسیج اساتید و نخبگان خواهر حوزه علمیه قم:
حیدری مجد: محبت به اهل بیت(ع) یعنی اطاعتی که همراه با عمل باشد و در کنار آن ولایت و سرپرستی آنان را بپذیریم.

سرکار خانم طاهره حیدری مجد اظهار داشت: در دعای صبح جمعه می خوانیم که" سلام ای حجت و چشم خدا بر روی زمین"، امام عصر(عج) همه اعمال ما را می بینند لذا باید ایشان را بشناسیم و بعد محبت و مودت به ایشان داشته و اطاعت کنیم.
وی افزود: در سایه انتظار است که به رشد و تعالی می رسیم در همین انتظار است که خانه تکانی می کنیم و منتظر مهمان می نشینیم امروز ما منتظر آمدن قدوم امامی هستیم که به زودی خواهد آمد از این رو باید وظایفمان را برای ظهور ایشان انجام دهیم.
این مقام مسئول با اشاره به انتظار علی بن مهزیار نسبت به امام عصر(عج) گفت: در تشرفات، مثل تشرف علی بن مهزیار، حضرت به ایشان می‌فرماید ای پسر مهزیار چرا دیر به دیدن ما آمدی؛ من صبح و شام منتظر آمدنت بودم؛ «کنّا نتوَقَعُکَ لیلاً و نهاراً». علی بن مهزیار در پاسخ می‌گوید کسی نبود مرا خدمت شما بیاورد.
وی ادامه داد: حضرت به علی بن مهزیار می‌فرمایند: می‌دانی چرا دیدار من و تو به تأخیر می‌افتاد، چون شما سه کار انجام می‌دادی: یک این که فقط به فکر جمع آوری مال برای خودت بودی؛ مگر نمی‌دانی در این اموال حقی برای سائل و محروم هست. دوم این که ضعفای شیعه را فراموش کرده بودی. در هر جامعه‌ای ضعفای مادی و فکری وجود دارد. سوم این که قطع رحم کرده بودی. منِ منتظر وقتی این تشرف را می‌شنوم متوجه می‌شوم که حضرت از من چه می‌خواهد. حضرت می‌خواهد نسبت به جامعه، خودم را بی تکلیف ندانم و در اموالی که جمع می‌کنم حقوق سائل را بپردازم و این که با ارحام خود قطع رابطه نکنم. پس اطاعت از امام در عصر غیبت خدشه‌ای نمی‌پذیرد.
حیدری مجد با اشاره به اینکه امام زمان(عج) منتظر سربازان خود است گفت: باید با انجام تکالیف و وظایفlان در زمان غیبت، دست پیمان با این امام همام بدهیم.
وی گفت: باید همه ما به ویژه نسل جوان با توبه موفق به اطاعت، توجه و معرفت به امام زمان(عج) شوند و اینگونه زندگی جدیدی را شروع کنند.
مسئول مرکز بسیج اساتید و نخبگان خواهر حوزه علمیه قم با تاکید بر اینکه یکی از اساسی ترین مباحث دینمان، بیعت با صاحب الزمان(عج) است گفت: در این بیعت باید معرفت، محبت، ولایت و اطاعت داشته باشیم از این رو در مرحله اول امام زمان(ع) و عصر غیبت را بشناسیم و در مسیری حرکت کنیم که جزو رضای ایشان باشد.
وی گفت: علامه آیت‌الله حسن‌زاده آملی در جایی فرموده‌اند:" گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است." یعنی آنچه را که ولی فقیه بیان می کند همان چیزی است که از امام عصر(ع) می شوند و آنچه که امام عصر(عج) بیان می کند از سوی خداوند است از این رو باید در زمان غیبت نسبت به امام زمان(عج)معرفت کسب کنیم و به ایشان عشق و مودت بورزیم زیرا منجی عالم بشریت برای تمام بشریت واسطه فیض الهی است.
 حیدری مجد با بیان اینکه مودت ریشه قرآنی دارد گفت: «مودّت»، به معنای محبت داشتن و دوست داشتن است در این باره خداوند در آیه مَوَدَّت (شوری: ۲۳) می فرماید:" بگو به ازای آن [رسالت] پاداشی از شما خواستار نیستم مگر دوستی درباره خویشاوندان و هر کس نیکی به جای آورد [و طاعتی اندوزد] برای او در ثواب آن خواهیم افزود قطعا خدا آمرزنده و قدرشناس است."
وی ابراز داشت: مودت داشتن به امام عصر(عج) تنها خواندن قرآن و دعای ندبه و فرج نیست بلکه عمل کردن در رفتار و کردار است.