توزیع ۳.۵ میلیون بسته حمایتی در مرحله اول طرح کمک مؤمنانه

Submitted by sharifi on د., 04/27/2020 - 09:46

سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین عصر امروز در رزمایش کمک مومنانه سپاه استان تهران که در شهرری برگزار شد، اظهار کرد: ویروس کرونا برای همه ملت های دنیا آزمون بود که همبستگی دولت ها را محک بزنیم و هنوز دانسته های ما درباره این ویروس بسیار کمتر از دانسته های ما است.

وی افزود: از زمانی که شیوع این ویروس در کشورمان مشخص شد شاهد جلوه‌های زیبا و با عظمت از حضور ملت ایران در کنار مسئولان و کادرهای درمانی در ابعاد مختلف حادثه بوده و هستیم.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: اگر کشورهای دنیا را در بحث همدلی رتبه بندی کنیم، همبستگی و مواسات از آنِ ملت ایران خواهد بود. 

سلیمانی با اشاره به کارآمدی نظام جمهوری اسلامی و نظام بهداشت و درمان کشورمان گفت: اقدامات جمهوری اسلامی د حوزه درمان تحسین برانگیز است و تمدن غرب که ادعای پیشرفت در حوزه بهداشت و درمان را دارد و برجسته ترین آنها کشور آلمان عنوان می شود، اما کشور ما در تجهیزات د مانی از آلمان هم جلوتر است و این افتخار بزرگی برای ۴۱ سال انقلاب اسلامی است. 

 وی با اشاره به تلاش جوانان و دانشمندان ایرانی تصریح کرد: در طول ۴۱ سال توانستیم موفقیت های قابل ملاحظه ای در تمام زمینه ها کسب می‌کنیم و کشور ایران نه تنها در حوزه درمان بلکه در مهار ویروس کرونا نیز رتبه خوبی دارد. 

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه دشمنان این ملت از پیشرفت های ما ناراحت هستند و همان تمدنی که خدا را کنار گذاشته بود، امروز انسانیت را هم کنار گذاشته است گفت: تحریم های گسترده نظام سلطه در گذشته و حال ادامه دارد و حتی در شرایط کرونا نیز ملت ایران را تهدید با حمله نظامی کردند اما در چهارراهی که مشکلات عدیده برای ما ایجاد کرده اند اما ملت ایران همچنان استوار است.

سلیمانی با اشاره به اینکه رزمایش مواسات و کمک مومنانه از نیمه شعبان آغاز شده است، افزود: این طرح تا پایان ماه مبارک رمضان برای خانواده‌های نیازمند ادامه دارد که برای مرحله اول آن ۳.۵ میلیون بسته معیشتی و بهداشتی آماده شده و در نیمه دوم ماه رمضان نیز مرحله دوم این طرح اجرا خواهد شد. 

وی در ادامه با اشاره به پرتاب ماهواره جمهوری اسلامی به فضا تصریح کرد: این اتفاق بسیار بزرگ در شرایطی محقق شد که جهانیان تصور نمی کردند در وضعیت شیوع کرونا، ما در سایر جبهه ها موفقیت کسب کنیم و ان‌شاء الله ملت ایران در همه زمینه ها موفقیت های روزافزون کسب خواهد کرد.