ارتباط با مسئول سازمان

این مطلب ۳۱ بار خوانده شده

همایش بسیج اساتید حوزه های علمیه در مشهد مقدس برگزار می شود

حجت الاسلام والمسلمین دکتر عبدالله حاجی صادقی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز در نشست خبری از برگزاری همایش بسیج اساتید حوزه های علمیه در مشهد مقدس خبر داد و اظهار کرد : این همایش از روز جمعه اول شهریور ماه به مدت ۴ روز با شعار  "نقش اساتید بسیجی در پیش برندگی انقلاب اسلامی"  و با حضور اساتید بسیجی حوزه های علمیه قم، اصفهان ،تهران و مشهد برگزار می شود.

 

این مطلب ۱۶ بار خوانده شده

خدمت رسانی به مردم را بزرگترین پاسداری از انقلاب می‌دانیم

حجت الاسلام عبدالله حاج صادقی نماینده ولی فقیه در سپاه صبح امروز در نشست خبری همایش بسیج اساتید حوزه های علمیه طی سخنانی اظهار داشت: غدیر در طول تاریخ جز یک دوران پنج ستاره به صحنه عمل نیامد اما در زمان ما چهل سال است که غدیر حاکم است و یکی از مهمترین عوامل ماندگاری این انقلاب هم فرهنگ غدیر است. 

وی افزود: انقلاب اسلامی تنها انقلابی است که چهار دهه از عمر آن می‌گذرد اما هیچ تغییری در مبانی آن رخ نداده است.

این مطلب ۳۱ بار خوانده شده

همایش امسال با حضور ۲۵۰۰ نفر اول شهریور در مشهد آغاز بکار می‌کند

سازمان بسیج اساتید طلاب و روحانیون از نخستین سازمان‌های بسیج کشور است که بلافاصله پس از پیروزی انقلاب اسلامی به دستور مستقیم حضرت امام خمینی (ره) تشکیل شد. اعضای این سازمان که در سراسر کشور فعالیت دارند همچون روز‌های نخست پیروزی انقلاب و با همان جدیت سعی در خنثی‌سازی توطئه‌های دشمن، تحقق گام دوم انقلاب اسلامی و مهم‌تر از همه تحقق منویات و مطالبات رهبری تلاش می‌کنند. در همین راستا قرار است اساتید نخبه و بسیجی در همایش بسیج اساتید حوزه‌های علمیه در شهر مقدس مشهد که شهریورماه برگزار می‌شود با تشکیل هشت کمیسیون اهداف انقلاب را دنبال کنند.

این مطلب ۱۰۷ بار خوانده شده

امام هادی (علیه السلام) و زیارت غدیریه

امام هادی (علیه السلام) و زیارت غدیریه

زیارت غدیریه از زیارتنامه‌های امام علی(ع) که از طرف امام هادی(ع) در روز غدیر صادر شده است. محور این زیارت، تولی و تبری و محتوای آن بیان فضایل امام علی(ع) است. زیارت غدیریه را در هر موقع از سال می‌توان خواند.

زمان صدور

معتصم خلیفه عباسی، امام هادی(ع) را از مدینه به سامرا فرا خواند. در روز غدیر، امام به نجف رسید و امیرالمومنین(ع) را زیارت کرد. [۱]که متن آن به زیارت غدیریه مشهور است.

سند زیارت

این مطلب ۷۰ بار خوانده شده

تبیین اهمیت مساله علم آموزی و جایگاه رفیع عالم در کلام اهل بیت علیهم السلام

حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی در جلسه درس اخلاق هفتگی خود که پنجشنبه ۱۸ / مرداد / ۹۸ بعد از اقامه نماز ظهر و عصر در نمازخانه مسجد احمدآباد شهرستان دماوند برگزار شد ، به تبیین اهمیت مساله علم آموزی و جایگاه رفیع عالم و تعلیم علوم دینی پرداختند و بیان داشتند: اگر قرآن کریم و اگر خدای سبحان، تعلّم را بر مردم واجب کرده است قبل از آن، بر علما تعلیم را واجب کرده است، «لِأَنَ‏ الْعِلْمَ کَانَ‏ قَبْلَ‏ الْجَهْلِ». گرچه مردم موظف‌اند که عالم بشوند، ولی قبل از اینکه وظیفه مردم مشخص بشود وظیفه علما روشن شد که آنها موظف‌اند مردم را عالم کنند «لِأَنَ‏ الْعِلْمَ کَانَ‏ قَبْلَ‏ الْجَهْلِ«.

این مطلب ۶۴ بار خوانده شده

پیام به حجاج بیت‌الله الحرام

این مطلب ۱۶۴ بار خوانده شده

نفوذ جریانی خطرناک‌ترین نوع نفوذ است

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید، طلاب و روحانیون کشور، قنبری کارشناس امور رسانه و فضای مجازی، در دومین روز از برگزاری دوره آموزشی توانمندسازی «نقش مبلغین در گام دوم انقلاب» که با مشارکت مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران کشور و سازمان بسیج اساتید، طلاب و روحانیون کشور در دانشکده حضرت زینب(س) برگزار شد، گفت: امام صادق(ع) می فرمایند: انسان باید عالم به زمان خویش باشد؛ عصر کنونی، عصر ارتباطات و اطلاعات است.

این مطلب ۳۲ بار خوانده شده

طلاب خواهر خط مقدم تحریم کالاهای خارجی و استفاده از تولیدات ملی باشند

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید، طلاب و روحانیون کشور، اکبر ابدالی عضو انجمن مدرسان اقتصاد مقاومتی کشور، در دومین روز از برگزاری دوره آموزشی توانمندسازی «نقش مبلغین در گام دوم انقلاب» که با مشارکت مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران کشور و سازمان بسیج اساتید، طلاب و روحانیون کشور در دانشکده حضرت زینب(س) برگزار شد، گفت: پر تکرار ترین واژه ای که حضرت آقا در این سالها بیشتر مورد استفاده قرار داده لفظ اقتصاد مقاومتی است.

این مطلب ۷۴ بار خوانده شده

حوزه علمیه خواهران باید به یک جریان قدرتمند تحول در اجتماع تبدیل شود

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید، طلاب و روحانیون کشور، حجت الاسلام والمسملین بهجت پور مدیر حوزه های علمیه خواهران کشور، امروز در مراسم افتتاحیه دوره آموزشی توانمندسازی «نقش مبلغین در گام دوم انقلاب» که به همت سازمان بسیج اساتید، طلاب و روحانیان در دانشکده حضرت زینب(س) برگزار شد، گفت: بیانیه گام دوم انقلاب که حضرت آقا آن را ترسیم فرمودند در اصل پاسخ به مطالباتی است که سالها قبل از دستگاه ها برای پیشرفت کشور داشتند.

این مطلب ۳۱ بار خوانده شده

طلاب بسیجی به یک تشکل منسجم و مرتبط با بیانیه گام دوم تبدیل شوند

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید، طلاب و روحانیون کشور،

معصومه ظهیری معاون فرهنگی تبلیغی حوزه های علمیه خواهران کشور، امروز در دومین روز از برگزاری دوره آموزشی توانمندسازی «نقش مبلغین در گام دوم انقلاب» که با مشارکت مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران کشور و سازمان بسیج اساتید، طلاب و روحانیون کشور در دانشکده حضرت زینب(س) برگزار شد، گفت: پس از برگزاری دوره آموزشی توانمندسازی «نقش مبلغین در گام دوم انقلاب» تشکل فعال و سراسری ملی مبلغان بسیجی شکل خواهد گرفت تا در گام دوم انقلاب فتح بابی در تحقق اهداف موردنظر باشد.

صفحات