این مطلب ۳ بار خوانده شده

تمام امکانات جهت حل مشکلات اقتصادی و اجتماعی خوزستان بسیج شود

حضرت آیت الله  مکارم شیرازی در دیدار نماینده ولی فقیه در استان خوزستان، با اشاره به انتخاب مناسب ايشان به امامت جمعه و تشكر از فعاليت هاي فراوان  به حساسیت و اهمیت فوق العاده این استان به لحاظ فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و مسائل مرزی و اعتقادی، بر لزوم برنامه ریزی مناسب و استفاده از تمام ظرفیت ها، جهت حل مشکلات موجود، تاکید کردند.

 

ايشان با اشاره به نقشه های دشمنان جهت بهره برداری از مشکلات موجود در منطقه، خاطرنشان کردند: خوزستان از زمان جنگ مشکلات متعدد و عقب ماندگی های زیادی دارد، سیل اخیر نیز حجم مشکلات را افزايش داده است.

 

این مطلب ۴ بار خوانده شده

اعزام بیش از ۲ هزار مبلّغ در ماه رمضان به صورت گروهی

حجت الاسلام کرفی، رئیس اداره اعزام معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی در گفت و گویی بیان داشت: اعزام دفتر تبلیغات اسلامی در ماه مبارک رمضان در دو قالب فردی و گروهی صورت گرفت، که تعداد ۲۰۶۱ نفر به صورت گروهی بوده است.

وی گفت: بیشترین اعزام دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم به استان های کرمان، شیراز و مازندران بوده است.

این مطلب ۳ بار خوانده شده

کمک بیش از ۳ میلیارد تومانی نقدی و غیرنقدی حوزویان

حجت الاسلام عدالت با اشاره به مشارکت طلاب در امر کمک رسانی به هموطنان سیل‌زده گفت: پس از حادثه سیل در برخی استان‌های کشور، دولت و نیروهای نظامی و انتظامی، بنیاد مسکن و ستاد اجرایی فرمان امام(ره) و ... با بسیج همه نیروها و امکانات برای کمک‌رسانی به سیل‌زدگان به میدان آمدند و همچنان کمک‌رسانی‌ها ادامه دارد و به فرمایش مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی)، حوزه‌های علمیه و طلاب گران‌قدر نیز حضور پررنگی در کمک‌رسانی به سیل‌زدگان در عرصه‌های مختلف داشتند.

این مطلب ۳ بار خوانده شده

جامعه به مطهری ها نیاز دارد

حجت الاسلام والمسلمین فرجی پیش از ظهر امروز در حاشیه بازدید از خبرگزاری حوزه و هفته نامه افق حوزه در نشستی با حجت الاسلام والمسلمین سید محمد میرغیاثی ناظر علمی، حسن  صدرایی عارف، سردبیر خبرگزاری حوزه و علی علیزاده دبیر استان های خبرگزاری حوزه، با اشاره به نقش مؤثرتر خبرگزاری در امر اطلاع رسانی و ارائه الگوهای تربیتی گفت: در این رابطه می توان به ترویج و نشر چکیده مبنای فکری شهید مطهری برای الگو سازی شخصیت علمی این شهید در بین حوزویان و تربیت طلاب در این عرصه برای آینده و رشد علمی قوی تر حوزه پرداخت.

این مطلب ۳ بار خوانده شده

اهدای ۱۰ هزار جلد کتاب نفیس و مزرعه شخصی به حوزه علمیه رودسر

آیت الله محفوظی در اقدامی ارزشمند مزرعه شخصی شالیزار(برنج) و ۱۰ هزار مجلد کتب ارزشمند و منابع دست اول را به مدرسه علمیه رودسر اهدا کرد.

آیت الله محفوظی خدمات فرهنگی و عام المنفعه دیگری نیز همچون احداث مدرسه علمیه به متراژ ۴۰۰۰ متر مربع و احداث و راه اندازی مدرسه شبانه روزی «طوبی» برای دانش آموزان تیز هوش را نیز انجام داده است.

نخستین حوزه دینی در رودسر

این مطلب ۹۷ بار خوانده شده

بیانیه گام دوم تولید علم در چهارچوب جهان‌بینی توحیدی

تولید علم در چهارچوب جهان‌بینی توحیدی

این مطلب ۱۰۴ بار خوانده شده

ورود به «مرحله پنجم»

افتخار به گذشته، امید به آینده این بیانیه را باید در زمینه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و همچنین بین‌المللی مورد تحلیل قرار دهیم. قطعاً این متن برآمده از وضعیت کشور ما طی ۴ دهه‌ی گذشته از ابعاد مختلف داخلی، منطقه‌ای و بین‌المللی است. از سوی دیگر، در چهلمین سالگرد انقلاب، دشمنان و مخالفان جمهوری اسلامی با فضاسازی سعی در القای این نکته داشتند که انقلاب اسلامی به اهداف و رسالتش دست نیافته و در نتیجه امکان تداوم این انقلاب وجود ندارد.

این مطلب ۹ بار خوانده شده

دستگاه های امنیتی ودیپلماسی مانع پیشرفت برنامه‌ها وفتنه های روباه پیر شوند

متن بیانیه مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه به مناسبت توطئه های اخیر سفارت انگلستان به این شرح است:

 

بسم الله الرحن الرحیم

ودَّ الَّذِينَ كَفَرُوا لَوْ تَغْفُلُونَ عَنْ أَسْلِحَتِكُمْ وَأَمْتِعَتِكُمْ فَيَمِيلُونَ عَلَيْكُمْ مَيْلَةً وَاحِدَةً   نساء ﴿۱۰۲﴾

اشتباه این بود که آنهایی که اطلاعات داشتند و مسائل را می توانستند بفهمند، مردم را «از توطئه انگلیسی ها» مطلع نکردند.   امام خمینی (ره) (۵۷/۸/۱۶ - نوفل لوشاتو)

این مطلب ۱۳۵ بار خوانده شده

الگوی اجتماعیِ گام دوم انقلاب

یادداشتی از حجت‌الاسلام‌ والمسلمین دکتر علی الهی خراسانی مدیر عامل خبرگزاری رضوی
[*]  راهبردهای کلانِ حرکت تمدنی جامعه ایرانی
توصیه‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی در بیانیه‌ی گام دوم انقلاب، به مثابه‌ راهبردهای کلان جهت حرکت تمدنی جامعه‌ی ایرانی است. تحقق این راهبردها در جامعه قطعاً نیاز به الگوهای اجتماعی دارد. نبود الگوی فراگیر در جامعه برای عینیت‌یابی بیانیه، این راهبردها را تنها تبدیل به ده‌ها همایش و سخنرانی توسط سازمان‌های رسمی و دولتی خواهد کرد!

این مطلب ۱۴ بار خوانده شده

معضل سیل به جهت سلسله غفلت های ایجاد شده رخ داد

حضرت  آیت الله جعفر سبحانی شامگاه سه شنبه در دیدار رئیس جمعیت هلال‌احمر کشور که در دفتر معظم له برگزار شد، با اشاره به آیه ای از قرآن کریم اظهار داشتند: نجات یک فرد برابر با نجات کل مردم است که این موضوع نشان دهنده اهمیت فعالیت جمعیت هلال احمر و دستگاه‌های امدادی است.

معظم له با اشاره به اهمیت بارش رحمت الهی افزودند: برای استفاده از مزیت‌های باران باید دوراندیشی و تدبیر جدی وجود داشته باشد، بارش‌های اخیر به خاطر سلسله غفلت‌های ایجاد شده با معضل همراه شد.

صفحات