ارتباط با مسئول سازمان

این مطلب ۹ بار خوانده شده

دشمنان با همه ظرفیت ها درصدد ترویج بی حجابی هستند

حجت السلام امیر شکوریان در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی افزود: بیش از هشت دهه از اعتراض مردم به کشف حجاب در دوران پهلوی اول و به خاک و خون کشیده شدن یکهزار و ۶۰۰ نفر از مردم و حصر علمایی چون آیت الله سید حسین طباطبایی می گذرد و دشمنان همچنلن از همه ظرفیت های خود بخصوص رسانه ها در راستای ترویج بی حجابی و بدحجابی استفاده می کنند.

این مطلب ۱۰ بار خوانده شده

شهيد حجت الاسلام سيد محمد موسوي فر

سيد محمد سال ۱۳۳۷ در روستاي تقي آباد نيشابور در دامان مادري پاك و خانواده اي مذهبي چشم به جهــــان گشود . پدر او حجة الاسلام حاج سيد مرتضي موسوي فر با اخلاق نيكو و ايمان و تقوايي كه داشت به تربيت فرزنــد رشيدش سيد محمد همت گماشت . سيد محمد در ۱۳ سالگي تحصيلات ابتدايي را بپايان برد و به تقاضاي پدرش و خواست قلبي خود تحصيــــلات در حوزه علميه را شروع كرد او ميخواست با فرهنگ غني اسلام آشنا شود و بدين جهت تحصيل علوم قديمه را انتـخاب كرد . هنوز ۵ سال نگذشته بود مه در اوان جواني پدر عزيزش را از دست داد و احساس يتيمي قلبش را شكســـت و روحش درهم فشرد .

این مطلب ۱۲۴ بار خوانده شده

مجادلات مردم را ناراحت می‌کند همه باید در مقابل دشمن یکصدا باشیم

رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (یکشنبه) در ارتباط تصویری با نمایندگان ملت در مجلس شورای اسلامی، مجلس یازدهم را «مظهر امید و انتظار مردم» خواندند و با استناد به «بنیه‌ی قوی و ظرفیتهای مادی کشور» و «توانایی‌هایی معنوی و ایمانی ملت» تأکید کردند: اطمینان داریم همه‌ی مشکلات موجود قابل حل است و مجلس باید با اولویت‌بندی مسائل، پرهیز از حاشیه‌سازی و نیز کار مخلصانه برای مردم، در روند حل مشکلات تأثیر محسوس بگذارد.

این مطلب ۸۹ بار خوانده شده

حوزه نیازمند تربیت طلاب هنرمند است

حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن نبوی عصر امروز در اختتامیه هفتمین جشنواره هنر آسمانی که در سالن همایش های مدرسه معصومیه برگزار شد، عنوان کرد: بخش های مختلف تبلیغی در حال فعالیت هستند، اما ما به حیث وظیفه خاص حوزوی، وظایف خود را در عرصه تبلیغ بر عهده داریم.

وی با اشاره به «طرح جامع هنر» افزود: این طرح در ابعاد مختلف تدوین و توسط آیت الله اعرافی به تمام مدارس کشور ابلاغ شد؛ همچنین مرکز هنر و رسانه در مجتمع آموزشی پژوهشی تبلیغ ایجاد شد.

این مطلب ۱۵ بار خوانده شده

نحوه برگزاری آزمون مجازی داوطلبان ورود به حوزه

حجت الاسلام علی اصغر جعفری کارشناس آموزش حوزه علمیه همدان در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری حوزه در همدان، با اشاره به نحوه برگزاری آزمون داوطلبان ورود به حوزه علمیه، اظهار داشت: آزمون حضوری ورودی حوزه‌های علمیه که قرار بود در تاریخ ۲۰ تیر به صورت حضوری برگزار شود، به علت شیوع بیماری کرونا لغو و به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

وی افزود: مقرر شد تا امروز آزمونی به صورت آزمایشی برگزار شود، اما متاسفانه به دلیل وجود برخی مشکلات در سامانه، تصمیم بر آن شد تا آزمون آزمایشی دیگری فردا ۲۲ تیر از داوطلبان گرفته شود، تا حدودی با محیط آزمون و سوالات آشنا شوند.

این مطلب ۴ بار خوانده شده

فمینیسم سایبر را هیچکس‏‌ها اداره می کنند

حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا زیبایی نژاد در جلسه چهارم نقد و بررسی جریان های فمینیستی در ایران پس از انقلاب که امروز در پژوهشکده زن و خانواده برگزار شد، با اشاره به اینکه در دهه ۸۰ ما با پدیده فمینیسم عمل گرا مواجه شدیم اظهار داشت: پراگماتیسم یا عملگرایی یک پدیده ای است که از نیمه قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم توسط افرادی مانند ویلیام جیمز و جان دی او ای ترویج پیدا کرد و در دهه ۱۹۳۰ در حوزه تربیت دیدگاه های پراگماتیسمی ورود پیدا کرد که اعتقاد داشتند ارزش هر نظریه ای به سودمندی آن است.

این مطلب ۸ بار خوانده شده

تحقق امنیت اجتماعی در سایه‏ حجاب زن

رحیم فرخ‌نیا، جامعه‌شناس و استاد دانشگاه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری «حوزه« در همدان درباره حجاب و سلامت نسل و اجتماع، اظهار کرد: اجتماع از افراد تشکیل می‌شود و افراد در خانواده‌ها پرورش می‌یابند، لذا اگر با حفظ حجاب، اصالت و سلامت خانواده‌ها تأمین شود سبب استواری و حفظ بقای نوع بشر خواهد شد.

این مطلب ۱۱ بار خوانده شده

تأمین امنیت زن در کوچه و خیابان با رعایت حجاب/ زنان کرامت خود را زیرپا نگذارند

صدیقه بهشتی، معاون فرهنگی تبلیغی حوزه های علمیه خواهران اصفهان، در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری «حوزه» به تبیین جایگاه حجاب در آیات و روایات، رابطه ی حجاب و پوشش را با جایگاه زن در هستی، تاثیر حجاب در امنیت روانی زن و ... پرداخته است.

او معتقد است که در قرآن مجید بیش از ده آیه در مورد حجاب و حرمت نگاه به نامحرم وجود دارد که این مسئله نشان دهنده جایگاه و کرامت زن در اسلامی است؛ کرامتی که در فرهنگ غرب معنا و مفهوم ندارد.

این مطلب ۸ بار خوانده شده

انتشار مطالب ناامید کننده و فتنه‌انگیز در شبکه‌های اجتماعی جایز نیست

دفتر حضرت آیت الله سیستانی با صدور بیانیه ای، حکم مطالبی که در شبکه های اجتماعی منتشر و موجب ناامیدی ملت عراق می شود را اعلام کرد.

حجت الاسلام و المسلمین شیخ طارق البغدادی مدیر بخش استفتاءات دفتر آیت الله سیستانی در نجف اشرف گفت: انتشار و تبلیغ کلیپ های صوتی یا تصویری در شبکه های اجتماعی که موجب تضعیف مؤمنین یا فتنه انگیزی می شود، جایز نیست.

وی افزود: انتشار اینگونه مطالب از گردن نشر دهنده آن ساقط نمی شود و  اگر این موارد موجب گسترش حالت شکست یا ناامیدی یا فتنه انگیزی میان فرزندان کشور واحد شود، انتشار آن در شبکه های اجتماعی حرام است.

این مطلب ۱۰ بار خوانده شده

توسط مرکز اسناد نجف اشرف؛ نامه موافقت آیت‌الله‌العظمی خوئی با تشکیل نظام جمهوری اسلامی منتشر شد

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری حوزه مرکز اسناد نجف اشرف، متن نامه ای از آیت الله خوئی را منتشر کرد که ایشان در این نامه نظر خود را در مورد تشکیل نظام جمهوری اسلامی بدون هیچ اضافه ای و مراعات مذهب اثناعشری در تصویب قوانین آن اعلام می کند.

متن نامه که به زبان فارسی و در ربیع‌الثانی سال ۱۳۹۹ قمری مصادف با فروردین ۱۳۵۸ شمسی نوشته شده بدین شرح است:

صفحات