ارتباط با مسئول سازمان

این مطلب ۲۱۴ بار خوانده شده

ره توشه پیاده روی اربعین ویژه روحانیون

جهت دانلود فایل متنی کلیک شود

جهت دانلود فایل پی دی اف کلیک شود

ره توشه پیاده روی اربعین

ویژه روحانیون

پیش گفتار

این مطلب ۲۳ بار خوانده شده

بهترین نسخه برای انقلابی بودن حوزه‌ها بیانیه گام دوم انقلاب است

آیین تکریم و معارفه فرمانده تیپ ۸۳ امام جعفر صادق(ع) با حضور حجت الاسلام و المسلمین عبدالله حاجی صادقی نماینده ولی فقیه در سپاه و جمعی از فرماندهان و مسئولین استانی و علما، طلاب و روحانیون ، در سالن همایش های ستاد تیپ امام جعفر صادق(ع) برگزار شد.

 

حجت الاسلام والمسلمین حاجی صادقی در این مراسم با بیان اینکه امروز جبهه استکبار دهها میدان عملیات را برابر جبهه انقلاب اسلامی گشوده است، گفت: در مقابل این هجم وسیع توطئه و خباثت دشمن ، ما باید مهمترین محور عملیاتی این جبهه علیه انقلاب اسلامی را شناخته و برنامه مقابله با آن را بدانیم .

 

این مطلب ۲۲ بار خوانده شده

ویژگی های طلبه انقلابی و مردمی

حجت الاسلام والمسلمین رضا مطلبی تولیت مسجد و مدرسه علمیه ابوذر تهران، با بر شمردن ویژگی های یک طلبه انقلابی و مردمی، اظهار داشت: طلبه و روحانی باید از همان اوایل طلبگی مراقبه در رفتار و کردار خود داشته باشند چرا که بعد از گذراندن سطوح مقدماتی و عالی طلاب محترم امام مردم خواهند شد، لذا باید در کردار و گفتارش به مانند امام معصوم(ع) و در مسیر حضرات معصومین قدم بردارند.

این مطلب ۳۵ بار خوانده شده

مسئولان حوزه خراسان به دیدار روحانیون آزاده و ایثارگر رفتند

جمعی از مسئولان اداره امور اساتید معاونت آموزش و بسیج اساتید به اتفاق مسئول روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، با حجت الاسلام امینیان طوسی، از روحانیون آزاده دوران دفاع مقدس دیدار و سلام مدیر حوزه علمیه خراسان را به او ابلاغ کردند.

در این دیدار حجت الاسلام امینیان طوسی، ضمن تمجید از حرکت شایسته و الگویی حوزه علمیه خراسان در تکریم اساتید ایثارگر، تصریح کرد: آن زمان در دوران دفاع مقدس هنگامی که احساس نیاز و اعلام بر ضرورت حضور روحانیون در جبهه های حق علیه باطل می شد، ما بلافاصله از درس و بحث عمیق در حوزه، عازم صحنه نبرد می شدیم و پس از پایان عملیات به کلاس درس باز می گشتیم.

این مطلب ۱۹ بار خوانده شده

آمریکا به دنبال از بین بردن حشد الشعبی است

حجت الاسلام و المسلمین حاجی صادقی پیش از ظهرامروز در مراسم تکریم و معارفه فرمانده تیپ امام صادق(ع) که در قم برگزار شد، به موضوع اقتضائات والتزامات حوزه انقلابی و اثرگذار آن در جامعه و عرصه بین الملل اشاره کرد و گفت: انقلابی گری ،حرکتی احساسی و بدون پشتوانه عقلانی نیست، بلکه مبتنی بر عقبه فکری است.

این مطلب ۷۶ بار خوانده شده

بودجه‌های دولتی صرف طلبه‌ها نمی‌شود

آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری، دبیر شورای عالی حوزه های علمیه  و عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری، با حضور در برنامه تلویزیونی دست‌خط، نکاتی را درباره مسائل روز و حوزه های علمیه مطرح کرد.

 

متن کامل این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید:

این مطلب ۳۵ بار خوانده شده

نهی از منکر با سرزنش کردن فرق می کند

آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در ابتدای درس خارج فقه خود که با حضور طلاب خواهر و برادر، در مدرسه علمیه امام خمینی(رض) گرگان برگزار شد، به شرح حدیثی از حضرت امام سجاد علیه‌ السلام پرداخت و به طلاب توصیه کرد که با بندگان خدا رفق و مدارا داشته باشند.

وی با بیان روایت سفارش حضرت خضر به موسی بن عمران علیهم السلام که: «هرگز کسی را به خاطر گناهی که مرتکب شده است، سرزنش مکن» توضیح داد: هیچ فردی معصوم نیست و ممکن است مرتکب گناه شود، لذا باید دانست که نهی از منکر با سرزنش کردن فرق می کند.

این مطلب ۸ بار خوانده شده

استقبال مردم آلمان از «روز درهای باز» در بیش از ۱ هزار مسجد

از بیش از ۱۰۰۰ مسجد در سراسر آلمان از غیرمسلمانان در «روز درهای باز مساجد» استقبال کردند که هدف شان از بین بردن کلیشه های اسلام هراسی و  ترویج تفاهم متقابل بود.

 مساجد اطراف آلمان روز پنجشنبه درهای خود را به روی پیروان ادیان و اعتقادات مختلفی باز کردند تا گفتگو میان ادیانی را به هدف از بین بردن کلیشه ها و افسانه های ضداسلامی ترویج دهند.

این مراسم با استقبال گسترده ای از سوی مردم عادی روبرو شد به طوری که مسجد مرکزی کلن، بزرگترین مسجد آلمان در شهر غربی کلن، توسط صدها بازدید کننده که فرصتی برای سؤال درباره اسلام و مسلمانان داشتند ، مورد بازدید قرار گرفت.

این مطلب ۸ بار خوانده شده

مدرسه امام صادق (ع) قروه میزبان عزاداران حضرت رقیه (س)

مدرسه علمیه امام صادق (ع) شهرستان قروه شامگاه جمعه به مناسبت سالروز شهادت حضرت رقیه (س)، به همت اساتید، روحانیون و طلاب مراسم عزاداری این بزرگ بانوی اسلام را برگزار کرد.

مدرسه علمیه امام صادق (ع) شهرستان قروه با برپایی ایستگاه های صلواتی در معابر شهری از عزادران پذیرایی کرد.

حجت الاسلام سیدتوفیق رضایی در حاشیه این مراسم در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری «حوزه» در استان کردستان ضمن تسلیت سالروز شهادت حضرت رقیه (س) اظهار داشت: مدرسه علمیه امام صادق (ع) شهرستان قروه در تمامی مراسم های مذهبی برنامه های متنوع بسیاری دارد که مورد استقبال خود طلاب و روحانیون این مدرسه قرار می گیرد.

این مطلب ۱۰ بار خوانده شده

دومین همایش نقش مبلغین خواهر بسیجی در پیاده روی اربعین

به همت مرکز امور خواهران سازمان بسیج اساتید، طلاب و روحانیون کشور و همکاری مرکز مدیریت حوزه علمیه خواهران، دومین همایش نقش مبلغین خواهر بسیجی در مراسم پیاده روی اربعین با حضور ۳۰۰ نفر از طلاب خواهر بسیجی روز پنجشنبه ۱۱ مهرماه ۹۸ در مدرسه علمیه کریمه اهل بیت (ع) برگزار شد.

 

http://uupload.ir/files/iljo_2019-10-05_11-26-48.jpg

صفحات